Põgene, vaba laps!

Täna jõuab kinodesse õuduspõnevik „Pulmaöö peitusemäng“, kus pruut satub pulmaööl ettekujutamatusse olukorda.

Tõnu Lilleorg

Grace (mängib Samara Weaving) on kaunis pruut, kellega kohtume tema laulatuse eel peigmehe kodus. Peigmees Alex (Mark O`Brien) on salapärasel moel jõukaks saanud perekonna vanim poeg, kes on täiskasvanuna püüdnud perest eemalduda, kuid nüüd, traditsioonide kutsel, taas pereringi naasnud.

Tagasituleku põhjuseks on kasuperedes üleskasvanud Grace’i palav soov pärast abiellumist suure ja toreda perekonna liikmeks saada. Ja Le Domas’ perekonna traditsiooniks on, et pulmapidu toimub alati perekonna häärberis.

Filmi algul näeme pruutpaari enne tseremooniat teineteisega sundimatult vestlemas, mis on tegelikult traditsioonide vastane. Idee järgi peaks peigmees pruuti nägema ju alles vahetult enne laulatust. Alex teeb ootamatu ettepaneku pulmad ära jätta ja koos põgeneda. Teda painab mingi halb eelaimus.

Pärast jah-sõnade lausumist saab Grace üllatusega teada, et perekonna traditsioonide hulka kuulub kesköine mäng, kus uustulnuk peab võtma loosi ja mängima loosiga tulnud mängu. Võit pole seejuures üldse oluline, nagu talle lahkelt selgitatakse. Millegipärast libiseb üle pereliikmete nägude vari, kui Grace saab loosiga peitusemängu. Nagu peagi selgub, ei pea ta tõesti seda mängu võitma, piisav oleks, kui ta suudaks lihtsalt koiduni vastu pidada.

Filmi peaosatäitjad sobivad oma rollidesse hästi ning nad kumbki pole kuigi tuntud näod. Kusjuures mõlemad on jõudnud Hollywoodi väljastpoolt USA-d – Samara Weaving on austraallanna ja Mark O`Brien kanadalane.

Kuigi see õudusfilm on üsna otsekoheselt tehtud eesmärgiga vaatajatele närvikõdi pakkuda, leidub selles ka mõtteainet selle kohta, millised tegurid mõjutavad inimese elukäiku. Film näib uurivat, kas inimene, vaatamata tema perekondlikule taustale, võib omada sünniga kaasaantud eeldusi hingeliseks ja vaimseks arenemiseks, mille abil kujuneda iseseisvaks ja kenaks inimeseks.

Vahva on jälgida filmis ka Andie MacDowellit pereema rollis, sest taaskord on tal tegemist pulmadega. Nagu ka legendaarses 90-ndate filmis „Neli pulma ja üks matus“, kus MacDowell säras naispeaosas, partneriks Hugh Grant.

Loosikaart Grace’i käes tundub esialgu vahva.

Foto: kaader filmist