Kadrina tervisekeskus sai nurgakivi

Kadrinas ehitatakse täie hooga tervisekeskust – täiesti uue meditsiinihoone valmimine on mitmel põhjusel märgiline.

Liisi Kanna

Möödunud nädalal jõudis Kadrina tervisekeskuse ehitus tähtsa verstapostini – hoonesse müüriti ajakapsel. Pidulikul tseremoonial olid kohal nii ehitajad, projekteerijad, valla esindajad kui perearstid.

Üritust juhtinud vallavanem Kairit Pihlak märkis, et kui Kadrina vald kohaliku omavalitsusena on sellisel kujul tegutsenud 27 aastat, siis avalikule hoonele ei ole nende aastate jooksul nurgakivi pandud. „Päris uut maja meie andmetel vald ei ole ehitanud,“ ütles Pihlak.

Kapsli nurgakivisse asetanud endise volikogu esimehe Jaanus Reisneri sõnul on tervisekeskuse ehitus tähenduslik. „See tervisekeskuse otsus sai omal ajal tehtud arvestusega, et Kadrina vald jätkab ühemõtteliselt iseseisva omavalitsusena. Tervisekeskusel on mõte sel juhul, kui Kadrina vald on ka edasi Kadrina vald. Ning see tähendab, et ka kõik teised asjad omavalitsuses peavad saama tehtud ja arenema,“ lausus Reisner.

Volikogu esimees Madis Viise märkis, et tervisekeskus on koht, mida mingil ajahetkel vajavad kõik inimesed ning tunnustas Kadrina valla kõrgetasemelisi perearste ja meditsiinipersonali. „On hea meel, et saame valla poolt läbi tervisekeskuse ehituse kaasajastada nende töötingimusi ning ühtlasi loomulikult teenuse kasutamise tingimusi,“ rõõmustas Viise.

Pikaaegne perearst Laili Konist nentis, et Kadrina rahvale ei ole kunagi ehitatud uut meditsiinihoonet. „Oleme toimetanud Undla mõisas, lasteaia esimesel korrusel ning aastast 1998 korterelamus, kus me praegu oleme. Elu areneb ja meditsiin areneb – tahes tahtmata on vajadus kaasaegsemate ruumide jaoks,“ tõdes Konist. „Oleme väga tänulikud ja ootame põnevusega uue hoone valmimist ning lubame endast anda parima,“ lisas arst.

Uus tervisekeskus saab plaanide kohaselt valmis järgmiseks septembriks ning sinna tulevad ruumid kolmele perearstile ja nende meeskonnale. Lisaks hakkab keskuses tegutsema hambaravikabinet, füsioterapeut, ämmaemand ning seal avatakse ka apteek.

Ajakapslisse pandi visiitkaartide, ajalehtede ja raha kõrval ka fotod selles paigas olnud ja 1996. aastal ära põlenud Aleksander Palgi uhkest majast ning hiljem sinna ehitatud ning aastatega tondilossiks muutunud korterelamu lammutamisest. Tulevastele põlvedele jäeti ka tervisekeskuse rajamist puudutavad dokumendid ja eskiisjoonis. Lisaks pisteti arstide poolt kapslisse vana kuuldetoru.

Ajakapsli asetas nurgakivisse endine Kadrina vallavolikogu esimees Jaanus Reisner.

Foto: Kadrina valla fotoveeb