Loo kaupluse ehitus edeneb jõudsalt

loo pilt
AS OG Elektra loodab detsembri alguses avada kaupluse Loo alevikus. Kui ettevõte sealse hoone soetas, oli kavas ehitis renoveerida, kuid õige pea sai selgeks, et otstarbekam on ehitada uus kaasaegne kauplus.

Varem asus Loo alevikus Saha tee 9 aadressil Comarket ning esialgu plaaniti olemasolevat hoonet ainult natukene uuendada ja Grossi Toidukaubad kauplus avada juba tänavu kevadel. Kuna maja oli kehvas seisukorras, tehti plaanid aga ümber ning otsustati olemasolev hoone lammutada ja täiesti uus asemele ehitada.

Koostöö vallaga
Ehitustöödega alustati aprillis ning kogu suve vältel võis objektil näha vilgast tegevust. AS OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et praeguse ajakava järgi on 17. oktoobril tähtaeg, mil ehitaja peab hoone koos kasutusloaga üle andma, seejärel saab ettevõte hakata oma tehnoloogiat sisse seadma. Uue kaupluse avamine on planeeritud detsembri algusesse.
„Oleme väga tänulikud Jõelähtme vallale, eriti vallavanem Andrus Umbojale. Koostöö vallavalitsusega on olnud väga kiire ja konstruktiivne ning ehitus on sujunud ootuspäraselt,“ avaldas Gross heameelt.
AS OG Elektra kinnisvarahaldur Kertu Olu märkis, et Lool ei kasutatud sugugi kõige lihtsamaid lahendusi. „Vallapoolsed arhitektuurilised märkused muutsid ehituse kallimaks, kuid samas saame aru, et tegu on asula keskusega ja hoone peab ümbritsevasse keskkonda sobituma,“ selgitas Olu.

Sealiha ja omatoodang
Ta lisas, et hoone välimuse kõrval pannakse loomulikult suurt rõhku ka kaubavalikule. „Loo alevik on meie jaoks uus turg ning pingutame, et nii kauplus kui kaubavalik oleks klientuuri vajadustele vastav,“ sõnas Olu. Suurimaks trumbiks on ettevõte nimetanud eestimaist sealiha ning omatoodangut, viimast ei saa mujalt kui Grossi Toidukaubad kauplustest.
Kinnisvarahaldur avaldas lootust, et otse aleviku südames asuv uus kaasaaegne kauplus võetakse elanike poolt kenasti vastu. „Meie ning vallavalitsuse poole on ehitustööde ajal väga paljud elanikud pöördunud küsimusega, millal juba poodi saab. Seega näeme, et oleme sinna piirkonda oodatud.“
Lisaks toidukauplusele tuleb uude hoonesse ka apteek, samuti on seal vaba pinda, mille kasutuse üle käivad veel läbirääkimised.

3D vaade valmivast kauplusehoonest. Allikas: Moodul Projekt OÜ