Kaks Eesti muusikaauhindade laureaati ühel nädalal Kadrinas

Elephant from the Neptunes Eesti muusikaauhindade jagamisel. Foto: erakogud

19. veebruaril esineb Kadrinas rokkansambel Elephants from the Neptunes, kes pälvis 2023. aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta rokkalbumi tiitli. 24. veebruaril, vabariigi aastapäeval, rõõmustab rahvast jällegi aasta naisartistiks kuulutatud soulilaulja Rita Ray, kes võitis ka aasta albumi kategoorias.

Elephant from the Neptunes liikmelt Robert Linnalt päriti raadio Kuku pärastlõunases saates, et miks just Kadrina, kui tuuri, mida koos progeroki esindaja Põhja Konnaga väisatakse, ülejäänud esinemiskohad on suuremates linnades. Muusiku vastuseks oli, et Kadrina on tegelikult väga suur, kui keegi pole seda ehk tähele pannud.

See oli küll Linna muhe huumor, millel siiski tõepõhi all. Põhja Konna liige Valter Soosalu, kes pole saladust teinud, et tema lapsepõlve rajad on just nimelt Kadrina kandis, tõdes, et viimaste aastate jooksul on käinud Kadrinast läbi mitmed head ja tuntud artistid.

„Kultuurikeskus on täies hoos selle nimel. Ahto-Lembit Lehtmets, tuntud metal’i-mees, kohalik kultuurivedur nagu teda on tituleeritud, on juba ammu käinud välja, et tulge siia esinema,“ rääkis Soosalu Kuku saates. Ja sel korral läks õnneks, neli päeva kestev ühine tuur saab punkti Kadrina rahvamajas. „Võimas finaal võiks toimuda kohas, kus seda kõige vähem oodatakse,“ lisas Linna. Tegelikult on tema sõnul tal ja ülejäänutel Elephants from the Neptunes liikmetel täiesti ükskõik, kui suur või väike on see koht, kus nad esinevad.

„Kõige tähtsam on see, et oleme publikuga ühel lainel ja inimesed saavad kaasa tantsida, pidutseda, rokkida ja niisama kuulata. Kadrina rahvamajas ei ole me kunagi küll esinenud, kuid ootame seda täiega! Arvestades, et bänd on sündinud Võsul ja suurem osa liikmetest elab Kadrinale lähemal kui Tallinnale, siis sisetunne ütleb, et tunneme seal ennast vägagi koduselt. Kusjuures, meie parimad esinemised ongi olnud kohtades, kus me tavaliselt ei käi,“ rääkis Linna.

Muide, kui koroonapandeemia algas ja kõik kontserdid, rahvarohked kohad, olid välistatud, siis õnnestus Linnal koos muusik Marten Kuningaga kasutada Vihasoo rahvamaja ruume loominguga tegelemiseks. „See oli täielik õnnistus ja puhtalt selle maja hõng, atmosfäär, aitasid väga paljude laulude sündimisele kaasa. Mäletan hästi neid sessioone olles üksi kohas, kus on peaaegu sada aastat rahvas koos käinud. Metsikult äge tunne! Mõelda vaid, kui palju muusikat ja rõõmu sinna seintesse on imbunud. Muuseas päris paljud Elevantide hiljuti auhinnatud plaadi „Boogieland“ lood on saanud seal oma lihvi. Elagu rahvamajad,“ rõõmustas Robert Linna.

Rokimeloodia vaevu rahvamajas vaibunud, võtab 24. veebruaril järje üle Rita Ray ja Johannes Laas Duo. Kui Rita Ray peale mõeldes meenub esinemine Kadrioru lossi lilleaias ja tema häält kuuldes peegeldub alateadvusest kuldaja Hollywood, siis kohe ei tuleks selle peale, et Eesti esimeseks tõeliseks soulilauljaks tituleeritud Rita Ray võiks astuda üles Kadrina rahvamajas. Aga, miks mitte, Kadriorg või Kadrina, Katariina nimest mõlemad alguse saanud.

Lauljanna manager’i Henrik Ehte sõnul jõutakse sedavõrd väikestesse kohtadesse harva, aga see-eest alati rõõmuga. „Üldiselt keskendume kvaliteedile, mitte kvantiteedile. Kuid rahvamajas võib olla täitsa esimene esinemine küll,“ tõdes produtsent. Hetkel on Rita Rayl kuulutatud välja veel sõbranädala kontserttuur Johannes Laasiga. „Selle aasta põhieesmärk on jõuda välismaale, mitu rauda on tules, aga hetkel on veel plaanide avalikustamiseks liiga vara,“ ütles Henrik Ehte, keda võib Eestis ühtlasi pidada ka peamiseks funk- ja soulimuusika promootoriks.

Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel, kus Rita Ray ja Johannes Laas esinevad, on kohtade arv on piiratud. Kui soovite saada pidustustest osa, broneerige koht rahvamaja@kadrina.ee. Kontsert-aktusest toimub ka otseülekanne valla kodulehel www.kadrina.ee.

Gethe Rohumägi / Kodukant