Tunnustati fotokonkursi „Ehe Rakvere“ parimaid

Septembri viimasel päeval tunnustati Rakvere linnavalitsuses fotokonkursi „Ehe Rakvere“ parimaid. Konkursile laekus 80 fotot neljas kategoorias. Žürii hinnangul oli rõõm näha, et inimesed liiguvad linnaruumis avatud meeltega, märgates põnevaid hetki ja detaile, mida piltidele jäädvustada.

Elukeskkonna kategoorias pälvis esikoha Evelin Vahtra võistlustöö „Vaikus“, mis on pildistatud Rakvere teatripargis. Teise koha saavutas Lembe Aasorg Tallinna tänaval jäädvustatud fotoga „X“. Kolmandaks hääletati Evelin Vahtra töö „Uttu“, mis pildile püütud Jaama tänaval.

Arhitektuuri ja vaatamisväärsuste kategoorias saavutas esikoha Martin Lätt fotoga „Vallimägi õhtuses valguses“. Teise koha pälvis Kaido Variku Vallimäel tehtud foto „Vaade linnale“ ja kolmanda koha Christian Koitve foto „Austus sõduritele“, mis on jäädvustatud Rakvere tammikus.

Inimeste kategoorias osutus parimaks Margit Tandru võistlustöö „Make a wish“, mis on tehtud Palermo terviseradadel. Lisaks leidis äramärkimist Lembe Aasoru foto „Memmeke“.

Sündmuste kategoorias hääletas žürii parimaks Günther Küttise Vallimäel jäädvustatud foto „Aastavahetus Rakveres“. Teise koha pälvis Lembe Aasorg fotoga „Punk on mõnus ja popp“ ja kolmanda koha Kaido Varik fotoga „Rakvere RC Hobikeskus Saunafestivalil 2019“.

Elukeskkonna kategoorias võidutsenud Evelin Vahtra sõnul otsustas ta konkursil osaleda seepärast, et kodulinnas on palju ilusaid kohti ja hetki – neid tuleb lihtsalt märgata. „Mõlemad pildid olid jäänud telefoni eelmisest aastast ja antud konkurss oli hea võimalus neid ka teistega jagada. „Vaikuse“ saatsin, kuna pildistamise hetkel valitseski looduses vaikus, rahu, harmoonia,“ rääkis Vahtra.

Sündmuste kategooria parima foto autor Günther Küttis jutustas, et foto „Aastavahetus Rakveres“ sündis 2019. aasta 1. jaanuaril. „Kuna sellist hetke on aastas vaid ühe korra ja paar minutit, siis mõtlesin teha proovi ja seda jäädvustada,“ tõdes Küttis.

Arhitektuuri ja vaatamisväärsuste kategoorias esikoha pälvinud Martin Lätt teeb oma sõnul pilti lihtsalt nendest hetkedest, mis on ilusad. Lätt lisas, et konkursil osalema ajendas teda asjaolu, et see oli kodulinna teemaline.

Inimeste kategooria võidutöö autor Margit Tandru sõnul peidab Rakvere endas imeilusaid ja põnevaid kohti pildistamiseks. Nii käivad nad koos võidupildil oleva neiuga üsna tihti fotojahtidel. „Enamasti pakimegi põnnid kaasa ja naudime võimalust toast välja saada, pead tuulutada ja ägedaid pilte teha. Ka tookord oli imeline pehme ja koheva lumega päikesepaisteline ilm, mida oleks olnud ilmselge kahju niisama toas raisata,“ jutustas Tandru ja lisas, et konkursil oli põnev ka teisi ägedaid „sahtlifotograafe“ ning nende loomingut näha.

Konkursi žüriisse kuulusid fotograaf Meelis Meilbaum, Rakvere linnavolikogu kultuurikomisjoni esimees Valeri Vaselenko, linnakunstnik Marju Püümets ja linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist Kristel Mänd.

Käesoleva aasta aprilli keskpaigast juuni lõpuni väldanud konkursile olid oodatud fotod Rakvere linna vaatamisväärsustest, linnaruumist, sündmustest ja kõigest muust, mis on iseloomulik ainult Rakverele. Parimaid fotosid näeb Rakvere linnavalitsuse kodu- ja Facebooki lehel.

Kristel Mänd

Arhitektuuri ja vaatamisväärsuste kategoorias saavutas esikoha Martin Lätt fotoga „Vallimägi õhtuses valguses“.