Sel pühapäeval on vanavanemate päev

Laikrete perebänd. Foto: Erakogu

Nii nagu mitmetes Eestimaa paikades, on ka Lääne-Virumaal saanud traditsiooniks tunnustada kuldpulmapaare. Vanavanemate päeva eel, 9. septembril, toimub Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liidu ja Rakvere kristlike koguduste eestvedamisel neile tänusündmus Rakvere Kolmainu kirikus juba 11. korda.

Esmakordselt jätkub päeva tähistamine õhtuse vanavanemate päevale pühendatud Laikrete perebändi kontserdiga, kuhu on oodatud nii tähtpäevalised kui kõik teised, kes tahavad osa saada rõõmsameelse perebändi kontserdist. Vanemad Piret ja Tõnu Laikre on mõlemad muusikud ning nende neli vanemat last armastavad samuti laulmist ja pillimängu, paljud lood on ka nende endi loodud. Laikrete perebändi kontsert algab reede õhtul kell 18 Rakvere Karmeli koguduses ja on kuulajatele tasuta.

Täpselt vanavanemate päeval, 11. septembril kell 14 annab Rakvere Linnavalitsuse valges saalis kauni kontserdi aga Virumaa Tütarlastekoor. Koori juhatavad dirigendid Ly Ipsberg ja Kaie Aja, kontserdile sissepääs on tasuta.

Vanavanemate päeva tähistatakse Eestis septembri teisel pühapäeval, see on riiklik tähtpäev alates aastast 2010. Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest.

Katrin Uuspõld