Kinogurmaane ootavad Rakveres neli filmiõhtut vabas õhus

Rakvere linnavalitsuse sisehoov on õdus paik välikinoks. Foto: Karl-Ander Pais

Neljandat suve on Rakvere linnavalitsuse sisehoovis Sumedate Suveööde Filmifestival, tänavu reedeõhtuti 12. august kuni 2. september.

„Festivalile on iseloomulik euroopalik filmivalik, näeb teistsuguseid filme kui tavalises kinos. Oleme välja valinud neli väga huvitavat ja eripalgelist filmi,“ rääkis filmifestivali eestvedaja Karl-Ander Pais.

Filmide valimisel lähtuti koostööpartnerite pakkumisetest: Saksa, Taani, Prantsusmaa ja Ungari saatkonnad-instituudid Eestis annavad festivalikorraldajatele soovitused viimaste aastate filmidest, mille hulgast nopitakse välja need, mis võiksid siinseid inimesi rohkem kõnetada.

„Iga aastaga jõutab ka publik üha rohkem festivalile ja nähakse Euroopa kinos potentsiaali. See on hea võimalus oma silmaringi laiendada, filmid on vaatajaile tasuta,“ julgustas Karl-Ander Pais filmiõhtutele tulema. „Ungari saatkonna esindajad on tulemas linastusele, teistest saatkondadest on oodata enne filme videotervitusi.“

Milliseid filme aga näha saab?

12. augusti õhtul näidatakse prantsuse filmi „Albatross“ (2021). Pais iseloomustab seda kui väga südamlikku ja värsket filmi. „See on huvitav ja puudutab kindlasti. Film on hästi iseloomulik kaasaegsele prantsuse kinole. Ilmselt jätab mõne küsimuse õhku ja paneb ka pärast vaatamist mõtisklema. Film peaks olema Eestis esimest korda ekraanil,“ märkis Karl-Ander Pais.

19. augustil näeb saksa filmi „Minu poeg“ (2021), mis  toob esile ema-poja suhted, emade kiindumise oma poegadesse. „See on tõsisem teos, kindlasti on see midagi kõikidele emadele,“ leidis Pais. Film on olnud ka PÖFFi programmis.

26. augustil on järg taani filmi „Liha ja veri“ (2020) käes. „Taani film on süžee poolest kõige hollywoodilikum, põnevikulaadne krimka, kus lahatakse ka kuritegelikku poolt. Teos, millele üks filmisõber peaks pilgu peale panema,“ rääkis Pais ja märkis, et see film on Eesti kinolinal tõenäoliselt esimest korda.

2. septembril paneb festivalile punkti ungari dokumentaalfilm „Geto Balboa“ (2018), mis on südamlik lugu, noore poisi teekonnast boksimeistriks. „Teekond selleks ei ole lihtne, aga soovitaks kindlasti meesterahvastel vaadata,“ märkis Pais.

Kõik seansid algavad Rakvere linnavalitsuse sisehoovis reedeti kell 21, kohale võib tulla juba tund varem, avatud on baar.

Katrin Uuspõld