Kogukond ostis ööpäevaga tammepargi rajamiseks vajalikud puud

Praegu laiub Kadrina aleviku põhjaküljes Pärnu–Rakvere–Sõmeru maantee ja Kalevipoja tänava esimeste kortermajade vahel tühi väli, mis ei paku sealsetele elanikele silmailu ega kaitset müra ja ilmastikutingimuste eest. Foto: Kadrina vallavalitsus

Kadrina vallavalitsus kutsus kogukonda 3. aprillil üles osalema ühisprojektis „Kadrina tammepark“. Ei kaheldud, et projekt osutub edukaks, kuid seda ei osatud uneski näha, et eesmärgini jõutakse uskumatu kiirusega. Ööpäev hiljem olid esimesel etapil müügiks olnud puud otsas.

„Ma ei kahelnud, et saame raha kokku, aga üllatas, et nii kiiresti. Inimeste soov panustada näitab, et see projekt on neile oluline ja koos võib suuri asju ära teha. Edukas ettevõtmine julgustab ka tulevikus erinevaid koostöövorme välja pakkuma,“ tundis Kadrina vallavanem Kairit Pihlak eduka teo üle heameelt.

Rõõmsad oldi ka Hooandjas, ühisrahastusplatvormis, kus projekt „Kadrina tammepark“ oli toetuste kogumiseks üleval. „Hooandja meeskonnana hoiame pöialt ja elame kaasa igale kampaaniale, mis kogub raha meie platvormil. Tunneme rõõmu, kui need õnnestuvad ning oleme nukrad, kui kampaaniatel ei lähe nii hästi. On äärmiselt tore, et Kadrina tammepargi kampaania tegi niivõrd kiire stardi – rahalise eesmärgini jõuti ööpäevaga,“ kiitis Hooandja turundusjuht Tarieli Lipartia.

Ta lisas, et selliseid edukaid kampaaniaid on Hooandjas olnud varemgi, kuid see pole tavaline. „See näitab, et Kadrina kogukond on kokkuhoidev ja tugev ning suudab vajadusel kiiresti tegutseda. Nii kiire eesmärgini jõudmine on ka märk sellest, et idee on väga hea. Koos tehakse ära midagi, mis kestab veel mitu põlve ning on rõõmuks praeguste toetajate lastele ja lastelastele,“ sõnas Lipartia.

Mõte Kadrina tammepargi loomisest on olnud ideena õhus juba ammu. „Tammepargi mõte on me peres tundunud ammu sümpaatne, sest ala, kuhu seda kavandatakse, ei paku praegu Kadrinale liginedes just ülearu palju silmailu. Usume, haljastus muudaks Kadrina n-ö värava palju ilusamaks. Kadrinas on viimastel aastatel võetud maha päris palju kõrghaljastust, on ainult tervitatav, kui seda teisest otsast ka juurde tekib, ja miks mitte siis ka ise sellesse panustada,“ tähendas kogukonna liige Anna-Liisa Mets.

„Puu, mis perele ostsime, pühendame minu vanavanematele, kes pärast sõda just Kadrinasse paigale jääda otsustasid ja tänu kellele on meie perel täna isikliku ajaloo, hinge ja mälestustega kodu just siin,“ rääkis Mets.

Projekt valmib mitmes etapis lähiaastate jooksul. Esimeses etapis korraldatakse üks suur istutuspäev, mis saab tammepargi rajamise avalöögiks ning toimub 4. mail algusega kell 10. Haljastusspetsialistide valvsa pilgu all istutatakse üheskoos 18 punast tamme, 13 amuuri toomingat ja 19 siberi lehist. Kokku 50 puud. Hoogu saab veel anda kuni 28. aprillini. Puud on küll esimeses etapis istutamiseks otsas, kuid väikese summaga on endiselt võimalik pargi loomist või haldamist toetada.

Kuulutaja

Praegu laiub Kadrina aleviku põhjaküljes Pärnu–Rakvere–Sõmeru maantee ja Kalevipoja tänava esimeste kortermajade vahel tühi väli, mis ei paku sealsetele elanikele silmailu ega kaitset müra ja ilmastikutingimuste eest. Foto: Kadrina vallavalitsus