Pärnu-Jaagupi sai Grossi Toidukaupade kaupluse

Täna avatakse Pärnu-Jaagupi alevis Grossi Toidukaupade kauplus, mis loob sealsele rahvale mitmekesisemad ning soodsamad võimalused söögikraami soetamiseks.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad uus kauplus asub Põhja-Pärnumaa vallas, Pärnu-Jaagupi alevis aadressil Uus tänav 20a.

Ettevõtte omanik Oleg Gross rääkis, et ehitusloast kasutusloani jõuti väga kiiresti – umbes nelja kuuga. „Siiras tänu Põhja-Pärnumaa vallavalitsusele vastutulelikkuse eest. Koostöö vallaga oli äärmiselt positiivne ning see hõlbustas meie tööd tunduvalt. Üks parimaid kogemusi meie ettevõtte jaoks. Nii meeldiv on näha, et vallavalitsus ei ole ainult administratiivüksus, vaid tõesti inimeste huvide eest väljas,“ tunnustas Gross.

Ka Põhja-Pärnumaa vallavanema Jane Metsa hinnangul sujusid ettevalmistused ladusalt. „Kogu asjaajamine ja ehitamine on toimunud kiiresti ja soliidselt. 17. detsembril andis Põhja-Pärnumaa vallavalitsus kauplusele kasutusloa,“ sõnas Mets.

Vallavanem rääkis, et kui Põhja-Pärnumaa vald kaks aastat tagasi, pärast haldusreformi alustas, jõudis temani info, et kohe-kohe tuleb Pärnu-Jaagupisse Grossi Toidukauplus. „Kuna olen kuulnud paljude ketikaupluste kohe tulemisest Pärnu linna, siis kahtlesin, kas ikka tuleb nii oodatud kauplus Pärnu-Jaagupisse,“ meenutas Mets.

„Aga seda suurem on rõõm, et täna on kaupluse avamine, mida kohalik kogukond nii väga ootab ja vajab,“ jätkas Põhja-Pärnumaa vallavanem.

„Kauplus on kaunis ja jääb vaid soovida, et külastajate vähesuse üle kunagi kurtma ei peaks ning kaup on mitmekesine ja taskukohane,“ lisas Jane Mets.

Uue kaupluse avamisega kohalike ostuvõimalused tõepoolest vaieldamatult paranevad. Nimelt ei olnud Pärnu-Jaagupi lühiümbruses, umbes 20 kilomeetri raadiuses seni ühtegi ketikauplust. „Kindlasti muutub sealsete inimeste ostukorv mitmekesisemaks ja toidukaupade hind kukub oluliselt, sest meie lähme sinna ikka oma tavahindadega,“ rääkis Oleg Gross.

Tegu on kahe kassaga ning ettevõtte mõistes keskmise sortimendiga kauplusega. Jaeketi omanik usub, et väikese asula jaoks on värske eestimaise kauba ostmise võimlaus suur võit. „Laiendatud sortimendiga kaupluse jaoks on koht ikkagi liiga väike, aga igapäevased asjad on kõik olemas,“ sõnas ta, lisades, et hoonesse tuleb ka apteek.

Grossi Toidukaupade jaekett moodustab Eesti turust umbes kuus protsenti – seega ollakse suhteliselt väikesed ning just oma tootmine on ettevõtte konkurentsieeliseks. Sellest annab tunnistust ka iga uue kaupluse avamisel suur huvi omatoodangu vastu ning soe vastuvõtt rahva poolt.

„Elu on näidanud, et meie tugevuseks on jätkuvalt omatoodang, ja eelkõige eestimaine sealiha. Kui palju ka ei räägita lihale asenduse leidmisest, vaieldamatult on eestimaine sealiha eestlaste toidulaual ikkagi number üks. Sellest ei saa meie põhjamaises kliimas üle ega ümber,“ arutles ettevõtja.

Oleg Gross rääkis, et äsja soetati ka juurde uus seakasvatuskompleks Viru-Jaagupi külje all – see on ettevõtte kolmas täistsükliga sigala. „Nii nagu kett on arenenud, oleme ka seakasvatust laiendanud – olemasolevaid sigalaid ümberehitanud ja uusi komplekse ostnud,“ selgitas omanik, lisades, et kõigi sigade arv kokku peaks nüüd kasvama 18 000.

Kontsernil on ka oma tapamaja, tänu millele jõuab liha kiiresti ja väga värskelt lettidele. „Teistel kettidel sellist võimlaust ei ole,“ märkis Gross.

Pärnu-Jaagupi kaupluse avamisega seoses tasub ka ära märkida, et tegu on jaeketi selle liikumisharu kaugeima kauplusega, kuid omaniku sõnul oli tegu logistiliselt siiski loogilise asukohavalikuga, kuna Vändras ja Järvakandis olid kauplused juba olemas. „Lisaks ostsime ka Pärnusse esimese kinnistu. Praegu on seal 12-rajaline bowling’u-saal, järgmisel aastal ehitame hoone ümber ning 2020. aasta lõpupoole peaksime avama,“ märkis Gross.

Vaated uuele kauplusele avamise eel. Fotod: Küllike Kallaste, erakogu