Kõrgharidusega kiropraktik avas Rakveres oma vastuvõtu

kliinik

Seitse aastat Inglismaal õppinud ja seal kiropraktiku kõrgharidusdiplomi saanud dr Oleg Anosov eelistas koju tagasi tulla ning avas Rakveres oma erapraksise.

Aivar Ojaperv

„Mind on lapsest saati meditsiin huvitanud,” tõdes omal ajal Rakvere Vene Gümnaasiumi lõpetanud Oleg Anosov. „Pärast keskkooli astusin Tartu Ülikooli, et õppida hambaarstiks. Kuna aga avanes võimalus õppima asuda Inglismaale, siis tegingi nii.”

Kahe riigi haridussüsteemi eripära tähendas siiski seda, et esialgu pidi Anosov õppima kolledzhis, et seejärel omandada ülikoolis kiropraktiku elukutse. Kokku viibis ta üle-mere-kuningriigis seitse aastat ning õpingute kõrvalt osales pidevalt praktikumides, mis meenutasid Olegi enda sõnul pigem põhikohaga tööd kui üliõpilase praktiseerimist.

Tahtis koju tagasi

Miks aga Eestisse, täpsemalt Rakverre tagasi, kui hinnatud elukutse olemas, keel suus ja töökoha mõttes jalg ukse vahel?

„Tõsi see on – mulle pakuti seal tööd ja leiba. Aga juba Inglismaale minnes teadsin, et tahan igal juhul koju tagasi tulla, sest siin on mu pere ja sõbrad. Ning siin ma nüüd olen.”

Rakveres avas Oleg Anosov oma praksise – Life Clinic`u. See kabinet tegutseb Turu platsi ääres ja dr Anosov on seal kliente juba mõnda aega vastu võtnud.

„”Kiropraktikuid” tegutseb Eestis päris palju, aga tegelik olukord on selline, et kõrgharidust kinnitava diplomiga kiropraktikuid on siin riigis koos minuga vaid seitse,” selgitas Anosov. „Mujal maailmas on üldiselt tavaks, et suvaline inimene ei tohigi oma sellelaadset tegevust kiropraktikaks nimetada kui tal vastav diplom puudub, kuid Eestis sellist nõuet pole. Loodan, et see millalgi kehtestatakse – oleks klientide suhtes ausam.”

Abi saab 4-6 visiidiga

„Kiropraktik ei ravi üht valutavat liigest või luud, vaid läheneb inimese kehale süsteemselt,” jätkas dr Anosov. „Sageli on valu ühes, aga põhjus hoopis teises kohas. Paha ei tee, kui kiropraktiku vastuvõtul käidaks ka profülaktikana, sest inimese keha on nagu iga teine masin – lihtsam on kogu aeg hooldust ja pisiremonti teha, kui suure häda ilmnemisel kapitaalremontida.”

Nagu mainitud, tegutseb dr Oleg Anosov erapraksisena, mis tähendab, et hädaline peab arstilkäigu ise kinni maksma. „Esimene kümneminutiline konsultatsioon on tasuta – selgitan, mida kiropraktika tähendab, milliste hädade korral saan aidata, teen patsiendile esimese põgusa ülevaatuse,” selgitas dr Anosov. „Esimene n-ö täispikkusega visiit vältab poolteist tundi ja maksab 60 eurot. Järgmised visiidid on umbes pooletunnised ja maksavad 40 eurot. Sõltuvalt probleemist ja selle tõsidusest läheb vaja 4-6 visiiti.”

Kuni detsembri keskpaigani kehtib Anosovi Life Clinic`us 20protsendiline hinnasoodustus. Sama suurt soodustust pakutakse ka õpilastele ja pensionäridele.