Kuidas valmistuda reisiks?

Kas olete kunagi mõelnud, et võiks kõik kuu peale saata ja maailmas ringi reisida? Tutvuda uute inimestega, külastada vaatamisväärsusi, maitsta erinevate regioonide roogi ning luua unustamatuid mälestusi. See ülevaatlik samm-sammuline juhend on just teile. Alates reisi planeerimisest ja informatsiooni otsimisest pakkimise ja finantseerimiseni, kõik aspektid on kaetud.  

Reisi ettevalmistamine ja planeerimine

Sageli arvatakse, et enne laia maailma reisima minekut on vaja kindel plaan paika panna. Vastupidi – soovitame spontaansust, sest reisi parimad hetked on tavaliselt just need, mis ei ole ette planeeritud. Ilma detailse plaanita tundub reis kui tõeline seiklus, kuid siiski on hea mõte paika panna ligikaudne marsruut, mis sisaldab kõigi külastatavate kohtade nimekirja koos peamiste vaatamisväärsustega.

Planeerimisel võivad abiks olla Lonely Planeti reisijuhid ja muud reisimist puudutavad saidid. Üheks parimaks reisinõuandeks on uutes kohtades tutvuste leidmine, sest kohalikud tunnevad oma elukohariiki kõige paremini. 

Ükskõik millist kohta külastate,  olge soovitustele avatud ja proovige uusi asju. Selle asemel, et kõiki peamisi vaatamisväärsusi pildistada, võtke aega, et niisama ekselda – uutes paikades on nii palju õppida ja avastada. Koju tagasi tulles ei rahulda teid ainult pildid peamistest vaatamisväärsustest, vaid kogemused ja mälestused. 

Praegusel pandeemia ajal peaksite kõige rohkem aega kulutama riiki sisenemiseks vajalike viisatingimuste ja koroonatingimuste välja uurimiseks. 

Rahaasjade planeerimine

Reisikindlustus on kohustuslik. Ootamatu vigastuse või haiguse korral on teil hea meel, et kindlustuse sõlmisite, eriti praegusel ajal.

Reisides võib olla ohtlik endaga suurt summat sularaha kaasas kanda. Samas, paljudes kohtades võivad pangaautomaadid olla ebausaldusväärsed ja ka sularahast võib ootamatult puudu olla. Seega on soovitatav viia end kurssi piirkonna hinnatasemega ning varuda esmavajaduste katmise tarbeks sularaha. 

Kui võimalik, võtke reisile kaasa mitu erinevat pangakaarti juhuks, kui üks neist peaks kaduma või tekib tehnilistel põhjustel maksehäireid. Võtke kaasa nii MasterCard kui ka Visa krediitkaart.

Mida kaasa pakkida?

Kui rahaline olukord seda võimaldab, siis pakkige kaasa võimalikult vähe ja ostke jooksvalt vajaminevaid asju. Võtke kaasa kiiresti kuivavad riided, mida saate hotelli valamus pesta ja kuivama riputada, et need hommikuks ära kuivaksid. Ostke vastupidavad sokid ja kaks paari kvaliteetseid jalanõusid. 

Tehke oma passist ja muudest olulistest reisidokumentidest kaks koopiat. Võtke üks komplekt koopiaid kaasa ja jätke teine koju. Välismaal passi kaotamine võib tänu viivitustele maksta palju aega ja raha.

Lisaks igapäevarõivastele, võtke teatrisse, kontserdile või pulma minekuks üks pidulikum riietekomplekt (suure tõenäosusega leiate uusi sõpru ja tuttavaid).

Tähelepanu, valmis olla, läks!

Kui lähete reisile, tehke seda kogu südamest. Avastage maailma, erinevaid kultuure, keeli ja inimesi. Sõltumata sellest, kas reisite Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse, Austraaliasse, Aasiasse või kõigisse ülalnimetatud piirkondadesse, veenduge, et teil oleks tore ja looksite imelisi mälestusi, mida hiljem hea meenutada.