Lääne-Virumaad külastasid vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemad

IMG_7197

Maavanem Marko Torm võttis Kaitseliidu Viru malevas vastu konverentsile SCANBAL 2016 saabunud Skandinaavia ja Baltimaade vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemaid ning tutvustas lühikese ettekande käigus maakonda ja selle võlusid.

„Mul oli heameel, et eesotsas Virumaalt pärit brigaadikindral Meelis Kiiliga olid ametikandjad valinud kohtumiseks ja leppe allkirjastamiseks just Viru maleva ja Lääne-Virumaa pealinna. Taolise kõrge juhtkonna kogunemine väljaspool Tallinna on pigem ebatavaline ja usun, et see annab indu just meie kaitseliidu liikmetele,“ kommenteeris Torm. „Viru malev on oma üle 800 liikmega teinud viimase kümnekonna aastaga tohutu hüppe ja ainult positiivsuse suunas. Hästi juhitud ja motiveeritud liikmeskonna ja hea väljaõppega vabatahtlik kaitseorganisatsioon on meie kaitsepoliitika üks alustalasid.“

Kahepäevasel konverentsil SCANBAL 2016 arutati riikide julgeoleku ja vabatahtliku riigikaitsega seotud teemasid. Erilist tähelepanu pöörati julgeolekuga seotud arengutele Läänemere regioonis ja Venemaa tegevusele maailmas.

Konverentsil osalesid Taani, Rootsi, Läti, Leedu, Eesti ja Soome vabatahtlike kaitseorganisatsioonide juhid. Tegemist oli teise niisuguse konverentsiga. Esimene peeti mullu Taanis.

 

Foto: Kristel Kitsing