Liikumine on terviseks

Eesti kliima ei pruugi alati õue sportima meelitada, kuid samas öeldakse, et ei ole halba ilma, vaid on vale riietus. Seega vali endale ilmastikukindlad riided ja jalanõud ning probleem saab lahendatud. 

Paljudele ei sobi (või ei meeldi) joosta, mistõttu alternatiivina võiks valida jalutamise või kiirkõnni. Ka kõnnikeppidega liikumist peetakse oluliselt efektiivsemaks kui niisama kiire kõnni tegemist. 

Üheks heaks võimaluseks end õues liigutada, on sõita jalgrattaga. Jalgrattaid on väga erinevaid – maastikurattad, linnarattad, tõukerattad jne. 

Maastikuratas sobib metsas sõitmiseks ja ka ekstreemsemates oludes. Samas linnaratas on igapäevaseks linnaliikluses sõitmiseks ideaalne. Linnaratastele on enamasti võimalik paigaldada ka korv, kus hoida asju, mistõttu on sellega mugav ka käia näiteks ostlemas. 

Kaup24.ee  ja Hansapost.ee veebipoest leiab jalgrattaid igale maitsele, sealhulgas nii meestele kui naistele ning muidugi ka lastele. 

Lisaks jalgratta soetamisele tuleb kindlasti mõelda turvavarustuse peale. Oluline on osta õige kiiver, mis tagab piisava kaitse võimaliku kukkumise korral. Kiivrite valik on äärmiselt mitmekesine – tänapäeval on võimalik soetada MTB-Bluetooth – vabakäeseadmega, LED-valgustustega, SOS-hoiatustega, kukkumisanduritega, raadiosaatjatega kiiver jne.Valik on lõputu. Kindlasti ei ole kõigil vaja kõiki lisavidinaid, mistõttu tuleks teha eeltööd ja leida parim kiiver. Lastele võiks osta lisaks põlve- ja küünarnukikaitsmed. Oluline on olla nähtav teistele liiklejatele, mistõttu tasuks investeerida helkuritesse. Seega võib jalgratta ja sellega seonduva lisavarustuse soetamine olla suhteliselt kallis lõbu, kuid mõistlikum on ühe korra osta korralikud asjad, mis on kvaliteetsed ja vastupidavad kui pidevalt neid parandada ja välja vahetada. Kui jalgratta ostmiseks eelarves raha ei ole, kuid sooviks head ratast siiski osta, siis tasub kaaluda näiteks väikelaenu võtmist (vaata parimaid tingimusi pakkuvate laenupakkujate pakkumisi veebilehelt Kreditum.ee).

Kui jooksmine ja jalgrattasõit ei ole lemmikud, siis aina enam on populaarsust kogumas ka teised alad, mis esmapilgul ei tundu nii sportlikud, kuid tegelikult on värskes õhus viibimine ja läbitud kilomeetrid märkimisväärsed. Nendeks on näiteks geopeitus, mis on aardeotsimismäng, mille käigus saab külastada seni külastamata kohti kasutades GPS- navigeerimisseadet või kaarti. Sportlikumaks tegevuseks võiks ehk pidada golfi, kus on sageli väga suured maa-alad, millel golfi mängitakse ning läbitud distants mängu lõpuks võib olla üllatavalt kõrge.

Siseruumides on lisaks tennisele ja lauatennisele muutunud paljude inimeste lemmikuks padel, mis sobib igas vormis ja vanuses inimesele ning ei ole ehk nii sportlik ja tugevust eeldav nagu tennis. Üldiselt mängitakse seda neljakesi väljakul.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga