Kuidas valmistada värskeid ja tervislikke mahlajooke?

© Getty Images Pro via canva.com

Mahlad ja smuutid on väga hea viis, kuidas enda igapäeva menüüsse rohkelt värskeid saaduseid lisada. See on ka hea nipp, kuidas oma lapsed puu- ja juurvilju tarbima saada. Kuidas aga valmistada erinevaid värskeid jooke ja mida on valmistamiseks vaja?

Mahlaauruti koduste mahlade valmistamiseks

Väga paljud on puutunud kokku mahla valmistamisega. Selleks, et värskelt korjatud marjadeks saaks valmistada mahla, mida ülejäänud aasta tarbida, vajad aurutit. Mahlaauruti abil saab valmistada nii marjades, puuviljadest ja juurviljadest mahla, mis ei sisalda vilja. Mahlaauruti koosneb kolmest osast, millest ülemisse pannakse viljad ja alumisse vesi, mis tekitab auru. 

Mahlaauruti on kiire viis, kuidas suurest kogusest värskest kraamist mahla teha. Tänu aurule on tulemuseks ka selge ja täiesti viljaliha vaba mahl, mis meeldib kogu perele. Mahlaauruti kasutamine on nii kerge, et sellega saavad kõik hakkama, kõigele lisaks kulub mahla valmistamisele vaid 45 kuni 60 minutit.

Mahlapress värske mahla kiireks valmistamiseks

Teine võimalus on valmistada värskelt pressitud mahla, selleks on loodud erinevad mahlapressid. Mahlapress võib olla kas manuaalne või automaatne. Automaatsed mahlapressid on väga lihtsalt kasutatavad, sinna pead lisama meelepärased saadused ja masin teeb kõik muu, et sinu tassi voolaks hea ja värskendav mahl. Manuaalsete masinatega tuleb sul aga rohkem vaeva näha. Kõige klassikalisemad on siinkohal tsitruse pressid, mille kasutamiseks tuleb meelepärane tsitrus pooleks lõigata ja seejärel seda keerata vastu spetsiaalset pressi osa. 

Värskelt pressitud mahl võib sisaldada ka viljaliha ning on äärmiselt vitamiinirohke. See on ideaalne algus sinu päevale kui ka suurepärane viis, kuidas turgutada immuunsüsteemi. Kui armastad värskendavaid maitseid, siis vali mahlapress!

Blender smuutide valmistamiseks

Kolmas viis, kuidas värsketest viljadest maitsvaid jooke saada, on smuutid. Smuutide populaarsus on kasvanud juba pikka aega ja pole näha raugemise märke. Pole ka imestada, sest smuutid võivad olla samal ajal nii maitsvad ja tervislikud. Võrreldes värskelt pressitud mahladega on smuuti tihti paksem ja rohkemate koostisosadega. Sinna saab lisaks puuviljadele lisada ka piimatooteid, toidulisandeid ja erinevaid supertoitusid nagu chia seemneid, goji marju ja palju muud.

Toitvast smuutist saab valmistada ka suvise smuuti kausi, mis sisaldab lisaks smuutile ka müslit. See võib asendada ka sinu hommikusööki või näiteks mõnda vahepala, sest õigete koostisosadega saab valmistada smuuti, mis annab piisavas koguses vajalikku energiat ja loomulikult maitseelamusi. 

Mahlajoogid ja smuutid on maitsvad viisid, kuidas kerge vaevaga suurendada päevase puu- ja juurviljade koguse tarbimist. Kasuta jookide häid maitseid ära ka siis, kui soovid, et sinu lapsed hakkaksid tarbima rohkem värsket toitu. Leia põnevad retseptid ja valmista erinevaid mahlasid ja smuutisid, millega neid üllatada. Võimalusi, kuidas seda teha, on palju. Leia endale sobivad köögitarbed Hansapostist või Kaup24-st ja valmista häid mahlasid ja smuutisid.