Montessori mööbel ja mänguasjad Rume.ee e-poes – mida neist teada?

Kui mugav oleks sul kasutada tooli, kuhu ei saa lihtsalt istuda, vaid pead ronima? Või koristada harjaga, mille vars ulatub pikalt üle su pea? Tõenäoliselt tõmbaksid kulmu kortsu. Rume.ee e-poes ootab Montessori mööbel, mida on lapsel mugav kasutada ning vahendid, mis ei ole üksnes huvitavad, vaid ka harivad. Alustame selle viimase tutvustamisest.

ÕNNELIK LAPS ON SEE, KES MÄNGIDES AVASTAB

Lapse jaoks on väga olulisel kohal mäng ja eriti oluline on see, kui selle käigu omandatakse erinevaid oskuseid. Seetõttu on Rume.ee e-poest võimalik soetada erinevaid mänguasju ja -vahendeid, mis on mitmete arendavate omadustega. Asudes tutvuma Rume mänguasjade maailmaga, märkad kindlasti, et sealt leiab nii erinevaid Montessori vahendeid kui ka palju muud. Mänguasju valides eelista neid, mis on kvaliteetsed, ohutud ja harivad.

Võtame näiteks populaarsed puidust mänguasjad – klotsid. Neist saab luua mustreid, ehitada hooneid või ratastega vagunis ringi vedada. Nii nagu laps kasvab, avastab ta ka uusi viise, kuidas juba tuttava mänguasjaga mängida. Tänu sellele on erinevad puidust mänguasjad  ka head, kauakestvad, kingitused lastele.

Selleks, et kõik erinevad mängud ja muud vajalikud vahendid kuhu paigutada, saab kasutada Montessori stiilis riiuleid. Miks on see hea?

·       Riiulid on lapsele eakohases suuruses ja ligipääsetavad

·       Laps pääseb riiulile ise ligi ja saab sealt kõike vajalikku võtta ja tagasi asetada

·       Lapsel on ülevaade oma mänguasjadest ehk kõik leiab kasutust

Tundub, et avatud riiulil pole ruumi kõikide asjade jaoks? See on täiesti normaalne, sest avatud riiuliga seotud põhimõtteks on mänguasjade roteerimine. Mänge, raamatuid kui ka palju muud tasub mõne aja tagant vahetada. Avasta Rumest mitmed erinevad lastetooted, millega sisustada tema tuba või üllatada järgmisel sünnipäeval.

MÖÖBEL KUI VUNDAMENT

Rume.ee veebipoes leiduv Montessori mööbel on ajatu disainiga, lapsesõbralik ning pika kasutuseaga. Montessori sisustus toetab lapse iseseisvat maailmaavastamist ning arenemist, luues selleks vajalikku turvalise keskkonna. Siia alla läheb ka hästi läbimõeldud lastetoa sisustus.

Näiteks riidekapp, kus lapse riided on tema jaoks sobival kõrgusel. Ära arva, et see tähendab nagu peaks terve garderoobi väiksemasse kappi mahutama. Sootuks vastupidi. Valikurohkus võib olla põngerja jaoks suisa koormav, ent võimalus valida näiteks kahe pluusi ja kahe paari pükste vahelt, on täiesti eakohane.

Montessori raamaturiiul on esmapilgul harjumatu. Nimelt on montessori põhimõtteid järgides oluline, et nähtaval oleks raamatu kaanepilt, mitte raamatu selg. See tähendab, et korraga mahutavad Montessori raamaturiiulid vähem raamatuid, ent lapsel on olemasolevast hea ülevaade. Seda muidugi juhul, kui ta ulatub riiulile vaatama ja raamat on käeulatuses. Rume Montessori mööbel, nagu näiteks Montessori tool või laud, mis on lapsele sobilikes mõõtudes, muudab põnni iseseisvalt toimetamise palju lihtsamaks.

MIKS ON NEED NII KALLID?

Kvaliteetse lastemööbli ja vahendite eest tuleb käia pealtnäha suuri summasid. Kuid mis peitub tegelikule selle taga?

·   Mööbli ja mänguasjade valmistamisel on kasutatud lapse jaoks turvalisi materjale ja viimistlusvahendeid

·   Nii materjalide kui disaini valikul on tähtsal kohal kvaliteet

·   Väga levinud on puidust tooted

·   Suurem osa mänguasjadest ja mööblist kasvab koos lapsega

Ehk jah, kõrgem hind, ent nii Montessori mööbel kui Montessori vahendid on mõeldud kestma aastaid! Tegu on investeeringuga, mis tasub ära, ja mida saab põlvest põlve edasi kanda!