N.R. Energy alustas Tapal küttehooaega

Soojusettevõtja N.R. Energy alustas alates teisipäevast, 1. septembrist Tapa kaugküttetorustiku üleskütmist, mis lubab soojatarbijatel soovi korral oma küttesüsteemid juba sisse lülitada.

N.R. Energy juhataja Ahto Tisleri sõnul otsustas ettevõte tänavu alustada kütteperioodi septembri algusest seoses rõskete ja jahedate ilmadega. „N.R. Energy täidab alanud küttehooajal kõigi klientide ees oma lepingulisi kohustusi, vaatamata vallas võrguettevõtte ümber suvel tekitatud õiguslikule segadusele. Teeme omalt poolt kõik, et kellegi radiaator eeloleval talvel külmaks ei jääks. Samuti jätkame vallaga läbirääkimisi, et saada luba liita linna kaugküttevõrku need 25 tarbijat, kes seda pikisilmi juba aasta või rohkemgi ootavad,“ rääkis Tisler.

Augusti lõpus kinnitas Konkurentsiamet, et on võtnud menetlusse ka N.R. Energy esitatud uue piirhinna taotluse soojusenergia müügiks tarbijatele Tapa kaugküttepiirkonnas. Kuni menetluse lõpuni kehtib 2017. aastal kehtestatud piirhind 59,08 eurot/MWh (ilma käibemaksuta). Võrguettevõtjal on õigus müüa soojust ka piirhinnast madalama hinnaga.

N.R. Energy on investeerinud viimastel aastatel Tapa kaugküttevõrku kokku ligi 8 miljonit eurot. Tapa kaugküttevõrk koos katlamajadega on hetkel Baltimaade üks kaasaegsemaid ja keskkonnasõbralikumaid.

2018. aastal valminud Üleviste tänaval paiknev linna põhikatlamaja kütab lisaks linna elanikele ka kohe Tapa kõrval asuvat kaitseväe linnakut. Leina tänaval paiknev Tapa moodne reservkatlamaja võeti kasutusse eelmisel küttehooajal. Hetkel on kaetud kogu Tapa soojavajadus, arvestades ka eelolevaid lähema ja kaugema tuleviku liitumisi.

Lisainfo:

Ahto Tisler

N.R. Energy OÜ juhatuse liige

Tel +372 5199 1916

ahto@nrenergy.ee

Üleviste tänaval paiknev linna põhikatlamaja kütab lisaks linna elanikele ka kohe Tapa kõrval asuvat kaitseväe linnakut. Foto: N.R. Energy OÜ