Parim kingitus on koos veedetud aeg

Rakvere linnapea Triin Varek
Foto: Rakvere linnavalitsus

Aasta lõpp on nii pilguheit möödunule kui tulevikku vaatav. Lõppev aasta oli Rakverele edukas, sest inimesed ja ettevõtted said pandeemilises olukorras hästi hakkama. Suur tänu teile!

Palju rõõmu tõid suured saavutused – Rohuaia lasteaed pälvis keskkonnasõbraliku haridusasutuse tiitli, Rakvere kuulutati 2022. aasta Euroopa Spordilinnaks ja valiti maailma kestlike reisisihtkohtade TOP100 nimekirja, lisaks saavutasime Green Destinations pilootprogrammis rohelise turismisihtkohana pronkstaseme.

Saime riigilt toetust jalgpalli kuppelhalli ehitamiseks. Arvo Pärdi nimeline muusikamaja nimetati riiklikult tähtsaks kultuuriobjektiks, seega saame kauaoodatud projekti lähiaastail riigi toel ellu viia. Jäädvustasime linnaruumis Rakvere aukodaniku Edith Kotka-Nymani mälestuse, korrastasime olulisi teid-tänavaid, rajasime kelgunõlvad talviseks lustimiseks ning jätkub töö- ja tehnoloogia keskuse ehitamine põhikooli õpilastele jpm.

2022 on Rakvere linna juubeliaasta, mil tähistame 720 aasta möödumist Lübecki linnaõiguste saamisest. Juubelipidustused kulmineeruvad juunis toimuvate Rakvere linna päevadega.

Uuel koalitsioonil on ees töine aeg ja kokkulepete täitmist jagub nelja aastasse. Koostöös pingutame, et Rakvere oleks parima elukeskkonnaga linn, kus on kõigil hea elada ja kuhu soovitakse tulla puhkama ning nautima kultuuri ja sporditegevusi.

Jõulud ei ole alati rõõmuaeg. Murelikuks teeb Covid-19 pandeemia ja uus leviv haigustüvi ning elukalliduse tõus, mis tingitud energiahindade erakorralisest kasvust. Loodan siiski, et jõulukuu helgus ja rahu on jõudnud igasse kodusse ning kõigil leidub mõni väike rõõm, mis südant toidab.

Võtke aega olla oma kallitega, sest parim kingitus on koos veedetud aeg. Üksteist toetades saab ületada kõik raskused. Ärge unustage ka üksi elavaid sugulasi või naabreid. Märgakem, hoidkem ja hooligem!

Rahulikke jõule, uude aastasse tugevat tervist, edu ettevõtmistes ning rõõmu!

Triin Varek

Rakvere linnapea