Parim ripsmetušš ei jäta sind kunagi hätta

Glamuurset meiki tehes on parim ripsmetušš täpiks i’l. Ilma selleta mõjub ka kõige uhkem meik poolikuna. Samal ajal võib ripsmetušš olla ainus meigitoode, mida omad ja kasutad. Pole üllatav, et niivõrd laia kasutusskaalaga toode on ühtlasi maailma enimkasutatuim. Samal põhjusel võib ununeda, et kõik ripsmetušid pole võrdsed.

Millised on parimad ripsmetušid tundlikele silmadele?

Mis on ripsmetušil ühist teiste kosmeetikatoodetega? Üks lahendus ei sobi kõigile. Nii tuleb alustada sellest, millised on su ripsmed ja mis tulemust soovid saavutada, et sellele infole toetudes valida hea ripsmetušš. Eriti tähelepanelikult tuleb ripsmetuši valikusse suhtuda neil, kel on tundlikud silmad.

Apotheka Beauty apteegikosmeetika ilupoest leiab laia valiku tundlikele silmadele mõeldud tooteid, sh oftalmoloogiliselt testitud parim ripsmetušš tundlikele silmadele. Kuid ära unusta, kasutatavate toodete kõrval on oluline roll näohooldusrutiinil. Kui sa ei taha väga pikka ja keerukat rutiini, siis heaks mitmekülgseks valikuks on Avène mitsellaar meigieemaldusvesi, mis eemaldab meigi ning niisutab ja rahustab nii nägu kui silmi.

Vali parim veekindel ripsmetušš

Veekindlad ripsmetuššid on loodud vastu pidama südantlõhestavale filmile, intensiivsele treeningule ja ootamatule vihmasabinale. Tavalise veekindla ripsmetuši eemaldamine nõuab aga spetsiifilisi tooteid ja tavalisest rohkemat hõõrumist. Sel põhjusel soovitavad paljud ilueksperdid veekindlat ripsmetušši kasutada mitte igapäevaselt, vaid vajadusel.

Selliste ripsmetuššide kõrvale on õnneks tekkinud ka teised lahendused. IDUN Minerals Vatn ripsmetušš sisaldab mineraalseid pigmente ning on veekindel kuni temperatuurini 38 °C. Hea üllatus, et parim looduslik ripsmetušš on samal ajal ka veekindel!

Pikendav ripsmetušš või hoopis tihendav ripsmetušš?

Silmade selgemaks piiritlemiseks ja pilgule sügavuse andmiseks on volüümi andev ripsmetušš. Efekt saavutatakse paksema tuši, lisaainete (nt vaha, õlid, silikoon) või harja disaini abil. Parim pikendav ripsmetušš on erilise koostisega. Ripsmetušši on peidetud imepisikesed kiud, mis kinnituvad su enda ripsmekarva külge ja loovad sellega pikema ripsmekarva efekti. Mõnikord võib ka koolutav ripsmetušš anda lisapikkust, ent nende peamiseks ülesandeks on ikkagi ripsmetele elegantse kumeruse lisamine.

Veel üks toode, mis on ripsmetuššide maailmas täiesti teenimatult tähelepanuta jäänud, on läbipaistev ripsmetušš. Kas see on lihtsalt reklaamitrikk? Kohe kindlasti mitte. Läbipaistev hea ripsmetušš on kasutatav aluskihina, et ennetada ripsmete kokkukleepumist ja toonitud tušš ühtlasemalt peale kanda. Seda saab kasutada ka iseseisvalt, ripsmete stiliseerimiseks ja koolutamiseks.

Loeb seegi, millega ripsmetušši peale kanda

Klassikaline koonusekujuline hari on mõeldud ripsmetuši ühtlaseks pealekandmiseks. Tänu koonusekujulisele otsale saavad ka silma sisenurga ripsmed kenasti kaetud. Kaardus hari aitab ripsmetele kumerust lisada, terava otsaga harjaga saab ripsmeid täpselt pikendada. Mulle meenutav hari aitab aga ripsmeid tõsta, ripsmekarvade juurtest otsteni!

Lühikeste ripsmetega, mida suure harjaga ripsmetušš haarata ei suuda, on paremaks valikuks väga peenikese harja ja lühikeste harjastega lahendus. Spiraalne hari lisab nii volüümi, kui aitab koolutada. Harja tüüpi ripsmetušš, kus harjased on vaid ühel küljel, sobib kenasti lühikeste ja hõredate ripsmetega kasutajale. Kui ripsmed kipuvad tükki jääma, võiks katsetada plastikust harjaga ripsmetušši.

Nähes, kui eriilmeline on ripsmetušimaailm, ei tohiks üllatuda, kui ühel hetkel avastad enda meigikotist kolm või neli erinevat ripsmetušši ja mõtled, et pead Apotheka Beauty ilupoest veel ühe juurde ostma. Valikuvabadus koduses meigikotis tähendab, et parim ripsmetušš on olemas igaks olukorraks!