Pühapäeval kõlab Rakvere Aiakeskuses mandoliinidel filmimuusika

Uhtna Mandoliiniorkester. Foto: erakogu

Uhtna Mandoliiniorkester Jaanus Põlderi juhendamisel annab 26. veebruaril kell 16 Aiakultuurikeskuse saalis Rakveres Niine tn 4 „Talvekontserdi“. Esinevad nii mandoliinimängijad ise kui nende koosseisu kuuluvad laulusolistid. Enamik lugusid jäävad 20. sajandisse ning on pärit filmidest ja etendustest.

Uhtna Mandoliiniorkester tähistas veebruaris ka oma kümnendat tegevusaastat. Selle aja jooksul on läbi käinud üle seitsmekümne mandoliinimängija Virumaalt, praegu on koosseisu kuulujaid paari-kolmekümne ringis, lastest pensionärideni ning harjutamiseks saadakse kokku kord nädalas.

Miks on selline vana pill nagu mandoliin ikka veel populaarne? „Kirjanduses öeldakse, et on tüvitekstid. Mandoliinimäng on ilmselt kuidagi alateadvuses. Meie seas on palju neid, kelle vanaema või vanaisa või ema mängis. Mõni on nooruses ise mänginud. Arvan, et see on kuidagi ajaloolise mäluga seotud,“ ütles Jaanus Põlder.

Kontserdi tulu läheb Ukraina sõjameeste abistamiseks läbi toetusorganisatsioonide, kes abi Ukrainasse toimetavad. „24. veebruar on saanud meie jaoks alates Ukraina sõja algusest mitmetähenduslikuks kuupäevaks. Ühest küljest tähistame rõõmuga Eesti Vabariigi sünnipäeva, teisest küljest oleme koos oma ukraina sõpradega kurvad Ukrainas toimava jälgi sõja pärast,“ selgitas Maia Simkin Aiakultuurikeskusest.

Osaluspanus on 5 eurot, seda saab annetada kohapeal pool tundi enne kontserdi algust.

Katrin Uuspõld