XIII noorte laulu- ja tantsupeo päevad on lipupäevad

XIII noorte laulu- ja tantsupeo auks lehvivad muutunud lipuseaduse alusel esimest korda lipud üle terve Eesti. Riigikogu otsusega on alates 2023. aastast lipupäevade loetelus kõik üldlaulu- ja -tantsupeo ning noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad. Tänavuse peo esimesel hommikul assisteerisid Pika Hermanni tornis lipuheiskamist noortepeol osalevad lauljad, tantsijad ning rahvamuusikud. Lipud tähistavad XIII noortepeo toimumist 30. juunist 2. juulini.

Täna algava noorte laulu- ja tantsupeo puhul heiskavad Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus kutsub aga kõiki üles ehtima neil päevadel sinimustvalgega ka oma kodusid. „Olgu see austusavaldus kõigile neile, kes on pidude traditsiooni rohkem kui 150 aastat elus hoidnud, ning tunnustus nendele 31 415 noorele artistile ja nende juhendajatele, kes traditsiooni sel nädalavahetusel toimuval noortepeol edasi kannavad,“ sõnas laulu- ja tantsupeo juhataja Margus Toomla.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ algust märkis täna hommikul kell 7.00 pidulik liputseremoonia Pika Hermanni tornis. Riigilipu heiskamist assisteerisid kaks koorilauljat, kaks rahvatantsijat ja kaks rahvapillimuusikut, kes kõik astuvad üles ka tänavusel noortepeol.