Raamatukogudes saab tasuta nõu ja õpetust e-teenuste kohta

Raamatukogudes on võimalik pöörduda raamatukogutöötajate poole, et saada abi mõne dokumendi digiallkirjastamiseks, välja printimiseks, fotode allalaadimiseks, meilikonto avamiseks või hoopis nutitelefoni seadistamiseks. Lääne-Virumaa keskraamatukogu peaspetsialist Lea Lehtmets kinnitas, et kõik see on raamatukoguhoidja töö osa ning inimese jaoks tasuta.

„Vaja on ainult aeg kokku leppida ja raamatukoguhoidja tegeleb personaalselt vastavalt sellele, mida teada või õppida soovitakse,“ rääkis Lehtmets. Ta nimetas, et on vajadusel on õpetatud isegi Zoomi-keskkonnas koosolekuid pidama ja videokõnesid tegema.

Lääne-Viru Keskraamatukogu internetitoa raamatukoguhoidja Leelo Tamm rääkis, et nad on sellist abistamisteenust pakkunud juba aastaid. „Vahepeal oli suhteliselt vähe abiküsijaid, aga see vaikus oli petlik, kuni oli vaja välja printida vaktsineerimistõendeid. Siis oli igal hommikul paarkümmend inimest ootamas,“ kirjeldas Leelo Tamm. „Vanemad inimesed on hädas ja ei oska arvutit kasutada. Kindlasti ei tohiks seda häbeneda, vaid julgesti tulla, aitame väga hea meelega.“

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus on teisel korrusel kolm arvutit ning kolmandal korrusel terve internetipunkt kümne arvutiga. Aga ka teiste linnade ja asulate raamatukogude töötajad on valmis e-teenuste ning nutiseadmete kasutamisel abistama, kinnitas Lea Lehtmets.

Rohkem infot ja aega kokku leppida saab Lääne-Virumaa Keskraamatukogu telefonidel: 3225971 ja 3225969, aga võib ka lihtsalt kohale tulla ja oma küsimusi esitada raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Katrin Uuspõld

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab lisaks raamatute laenutamisele ja paljudele teistele teenustele ka abi internetis toimetamisel. Foto: Lääne-Virumaa Keskraamatukogu