Sõmerul said lapsed orienteeruda

lapsed said orienteeruda

Üle-eestilise spordinädala raames startis 19. septembri hommikul Sõmeru koolipere Keskusehoone juurest orienteerumisrajale. Kell 9 hommikul alustas 1.–4. klasside 18 segavõistkonda ja kella 12st läks rajale 5.–9. klasside 19 segavõistkonda.

Seidi Lamus-Tšistotin

Kogu koolipere orienteerumispäeva toimumises oli heas mõttes süüdi üle-eestiline spordinädal, milles Sõmeru kool osaleb väga aktiivselt juba kolmandat aastat erinevate ettevõtmistega.

Üks osa sellest nädalast on olnud alati ülekooliline üritus ja seda veavad vilistlased. Eelmisel aastal olid külas ning tegutsesid koos õpilastega Sven Hõbemägi ja Karoline Nõmmeloo.

Sõmeru kooli huvijuht ja üks ürituse algatajatest Lemme Mäe selgitas, et sel aastal tuli juba suve alguses mõte viia kõik õpilased sügisel orienteeruma, sest eelmisel õppeaastal alustas koolis tegevust orienteerumisring, mida juhendab vilistlasest lapsevanem Toivo Murakas.

„Tema oli ka kohe nõus spordinädalal seda suurt orienteerumispäeva koos neljaliikmelise meeskonnaga läbi viima. Ringijuhi poolt on uued Sõmeru kaardid ja muu vajalik varustus. Meilt õpilaste ja õpetajate viieliikmelised võistkonnad, mille kaptenid on orienteerumisringi liikmed,“ selgitas korraldaja.

Orienteerumisraja läbis 180 last ja kõigile lõpetanud võistkondadele oli väike autasu Eesti Olümpiakomitee poolt, kes üle-eestilist spordinädalat korraldab.

 

Vaatamata halvale ilmale, jätkus lastel indu kogu raja läbimiseks.

Foto: Seidi Lamus-Tšistotin