Raja pood sai nutikassad

Raja kaupluses ootab ostjaid kaks nutikassat. Fotod: Silja Part

Sellest nädalast on Rakveres Grossi Toidukaupade Raja kaupluses nutikassad, mille kliendid rõõmuga kasutusse võtsid. Tasapisi plaanitakse neid sisse seada teistessegi keti olemasolevatesse kauplustesse.

Liisi Kanna

AS OG Elektra arendusosakonna spetsialist Enel Rüüt, kes ettevõttes nutikassade projekti eestvedajaks on, märkis, et nutikassasid on kavas paigaldada nii Tartumaa kui Harjumaa pool asuvatesse kauplustesse ning seda tehakse vajaduspõhiselt. „Vaatame, kus on tööjõu probleem kõige suurem ja kus oleks nutikassadest kõige rohkem abi. Me tahaks, et need leiaksid ikkagi kasutust, see on põhieesmärk,“ sõnas Rüüt, selgitades, et väga väikestes kauplustes nutikassade järele praegu suurt tarvidust ei ole.

Rüüt rääkis, et seni üles pandud nutikassad on ostjate poolt omaks võetud. „Raja kauplus võttis nutikassad väga soojalt vastu ning kliendid olid rõõmsalt üllatunud. Antsla kauplusest oleme samuti saanud palju positiivset tagasisidet,“ rääkis Rüüt, lisades, et mõistagi kliendid veel harjuvad selle võimalusega.

Kiidusõnu võis kuulda ka Raja kaupluses kohapeal. „Käin siin igapäevaselt ostlemas ja nutikassad on väga oodatud uuendus, hakkan neid kindlasti kasutama. Proovisin tänagi ja ühe suure plussina märkasin, et siinsel nutikassal saab sendid kõik korraga sisse panna, ei pea ükshaaval pistma,“ sõnas kesknädalal kauplust külastanud Siiri. Lisaks võib sularahamakse võimalusega nutikassas tasuda osa arvest sularahas ning ülejäänu kaardiga.

Hiljuti avatud Antsla ja Kilingi-Nõmme ning nüüd ka Raja kaupluses on kaks nutikassat, millest ühes saab tasuda ka sularahas. Lääne-Virumaal paigaldati üks sularahas tasumise võimalusega nutikassa ka Lepnal asuvasse Elektra kauplusesse, kus ettevõtte esindajad saavad kohapeal kliendikogemust katsetada, et jooksvalt parenduste osas arendajatega suhelda.

„Süsteemi maksimumi me veel saavutanud ei ole, aga ajaga läheb aina paremaks. Siinkohal palumegi inimeste kannatlikkust, sest just nutikassade süsteemi kasutades õpime ka meie ja areneme edasi,“ lausus projekti eestvedaja.

Lääne-Virumaal paigaldati üks sularahas tasumise võimalusega nutikassa ka Lepnal asuvasse Elektra kauplusesse.