Rakvere korvpallipoisid tõid meistrivõistlustelt pronksi

Pühapäeval Raplas peetud G4S Noorteliiga ehk Eesti korvpalli meistrivõistluste kuni 14aastaste poiste pronksimängu kallutas enda kasuks Rakvere Spordikool/Tarvas. Meistrikulla teenis Audentese SK, hõbedaga leppis Tiit Soku KK/SK Nord.

Treenerite Tõnis ja Madis Putko käe all harjutavad Rakvere kossupoisid alistasid KK HITO/BC Karjamaa tulemusega 85:67. Treener Tõnis Putko nentis, et kogu pronksimängu vältel toimus kõva võitlus. „Kiidan poisse, kuna suutsime 40 minutit rohkem oma mängujoonisest kinni pidada ja see tõi ka edu,“ kommenteeris treener medalilahingut.

Tasavägise avaveerandi järel asus Rakvere juhtima 21:18. Teise mänguperioodi alguses tegi Tarvas 8:1 vahespurdi ja läks 10 punktiga ette – 29:19. HITO vastas omakorda 7:0 spurdiga ning tuli kiirelt mängu tagasi. Poolajapausiks suurendas Tarvas siiski vahe 15punktiliseks – 47:32.

Kolmandat veerandit alustas paremini HITO, kuid otsustavaks mänguperioodiks kasvatas põhiturniiril A-alagrupi võitnud Tarvas eduseisu 23punktiliseks – 70:47. Viimane veerandaeg mängu suurt muutust ei toonud ja Tarvas võttis U14 vanuseklassi pronksmedalid.

Võitjate parimana tegi korraliku kaksikduubli 26 punkti ja 20 lauapalliga Oliver Balõtsev. Karl Ristna lisas 20 punkti ja 9 lauapalli, Georg-Richard Aare ja Teiren Tõld viskasid võrdselt 15 punkti.

Tõnis Putko hinnangul võib Rakvere kuni 14aastaste poiste võistkonna hooajaga tervikuna igati rahule jääda. „Saime Eesti karikavõistluste võidu, võitsime põhiturniiri ja saime kolmanda koha Eesti meistrivõistlustel. Arvan, et suutsime need 10 kuud olla täitsa tublid,“ tunnustas Putko võistkonda.