Kardispordi hooaeg lükati käima kahe etapiga Raplas

Juuni esimesel pühapäeval algas Rapla kardirajal võistlejatele kauaoodatud selle aasta kardihooaeg. Esimesel etapil toimusid erandkorras ühel päeval nii treeningsõidud kui ka kaks võistlussõitu ning jaotati karikaid.

Hommikul tehti Kadrina noorsportlase Eric Marcus Jaanimetsa kardil viimased seadistused ja kvalifikatsioonis oli tulemuseks viies koht stardiruudus mini-klassis. Esimene finaalsõit kujunes kohe pinevaks, sest start sai antud alles pärast kahte valestarti. Eric Marcus tõusis stardis ühe koha, kuid viimasel ringil ebaõnnestunud kurvi katmisega kaotas sõidurütmi ning koha konkurendile ja finišeeris viiendana.

Teises finaalsõidus ebaõnnestus liidritel start ning sellega tekkis stardirivis palju segadust ja vahetati üksjagu kohti, Eric Marcus langes seitsmendaks. 13-ringilises finaalsõidus oli näha Eric Marcuse kogunenud sõidujanu ning ta parandas jõudsalt kohti. Viimase ringi viimases kurvis möödus ta veel ühest konkurendist ja saavutas finišiks kolmanda koha.

Sellel aastal startis oma esimesel ametlikul hooajal ka Eric Marcuse noorem vend Carl Joosep, kes sõidab kõige noorematele mõeldud Cadet klassis. Tema saavutas oma klassis finaalis kaheksanda koha, võistlejaid oli kokku 11. Carl Joosepi sõiduga jäi isa ja treener Urmas Jaanimets väga rahule, sest treeningutest alates parandas kardipoiss oma aega ligi kaheksa sekundit.

Rapla kardirajal toimus möödunud nädalavahetusel tänavune teinegi etapp, mis oli Eesti meistrivõistluste sarjas selle hooaja esimeseks.

Seekord oli võistlusnädalavahetus kahe päevane, reedel ametlik treening ja laupäeval, 20. juunil võistlus. Treeningpäeval näitas Eric Marcus stabiilseid aegasid ning sai päeva kokkuvõttes seitsmenda koha.

Võistlushommikul kvalifikatsioonis klappis Kadrina kadripoisil kõik kenasti ning ta saavutas neljanda koha, kaotades liidrile 0,1 sekundit. Esimesed kuus võistlejat olid 0,150 sekundi sees. Esimeses eelsõidus oli Eric Marcusel hea start ja kaheksaringilises võidusõidus sai ta viiendale kohale. Teises eelsõidus tõusis Eric Marcus kohe kolmandaks. Sõidu keskel aga kaotas tulises võitluses ühe koha ning jõudis finišisse neljandana.

16ringilist finaalsõitu alustas Eric Marcus eelsõitude tulemuste põhjal viiendalt kohalt. Stardis tõusis võistleja kolmandaks. Õnn katkes aga siis, kui Eric Marcuse ees olnud sõitja tehnilise rikke tõttu katkestas ning selles situatsioonis neli konkurenti ka Kadrina noormehest mööda said.

Langedes neljandalt kohalt kaheksandaks tuli Eric Marcusel asuda tagaajaja rolli. Möödasõitudeks võimaluste leidmine võtab aga aega ning finaalsõit jäi sellisel hetkel lühikeseks. Tehes mitmeid möödasõite suutis Eric Marcus Jaanimets saavutada küll viienda koha, kuid tulemused ei vastanud sõidupoisi ootustele.

Cadet klassis võistlev Carl Joosep Jaanimets piirdus sellel nädalavahetuse treeningpäevaga. Eesmärk oli saavutada võimalikult hea aeg tema enda kohta, mis ka realiseerus isikliku rekordi kordamisega ning päeva kokkuvõttes kümnenda kohaga.

Järgmine kardivõistlus toimub 4. juulil Põltsamaa Kuningamäe kardirajal.

Kuulutaja

Eric Marcus Jaanimets (võistlusauto nr 5) võistlustules. Foto: erakogu