Rakvere Teatris algasid uute lavastuste proovid

Möödunud nädalal alustatu Rakvere Teatris Ray Cooney komöödia „Oi, Johnny“ proovidega.

Lugu räägib tavalisest taksojuhist, kellest saab seksiurka pidaja, vähemalt teda ümbritsevate inimeste arust. Kahes teineteisega äravahetamiseni sarnases korteris läheb väikeste hädavalede mõjul lahti tõeline naljaralli, kus üks jabur olukord ajab teist taga ja kus lõpuks ei saa enam keegi päris täpselt aru, kes kellega magab ja mida valetab. Ray Cooney komöödia laseb ennast tühjaks naerda, aga ka mõista, et iga tõelise naudingu taga on siiras armastus ja sõprus.

Komöödia lavastaja Peeter Raudsepp märkis, et praegusel ajal toimub nii palju hirmsaid asju. „Me saame publikule anda elurõõmsamat süsti. Samas kutsub see üles tolerantsusele – suhtuge mänguliselt,“ lisas ta.

Etenduses „Oi, Johnny“ naerutavad publikud laval Margus Grosnõi, Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Madis Mäeorg, Märten Matsu ja Tarmo Tagamets. Lavastuse kunstnik on Yana Khanikova. Esietendus  toimub Rakvere Teatri suures saalis 16. jaanuaril.

Sel esmaspäeval alustas aga lavastaja Veiko Õunpuu Rakvere Teatris proove psühholoogilise trilleriga „Tants“, mis on tõlgendus August Strindbergi näidendist „Surmatants“.

Lavaloo tutvustus ütleb, et mehe ja naise kujutlusmängud kasvavad 19. sajandi lõpu dekadentlikus õhustikus ettearvamatutes suundades. Üksildases sõjaväekindluses muutuvad need kolmanda osapoole saabudes halastamatuks kodusõjaks. Loos kirgastub nii Strindbergi kui kaasaja inimese suhe reaalsusega, mida aina vähem mõistetakse ja kus haiget tegemisest võib saada ülim märk siirast armastusest.

Veiko Õunpuu sõnul on tants pealkirjana abstraktsem kui surmatants. „See on mitte ainult tants surma palge ees, vaid mingis mõttes igikestev, pidevalt aset leidev tants suhetes, elus – sellepärast „Tants“,“ selgitas lavastaja.

Osades astuvad üles Tiina Mälberg, Toomas Suuman ja Tarvo Sõmer. Esietendus toimub 12. veebruaril Rakvere Teatri väikses saalis.

Kuulutaja

„Oi, Johnny“ trupp. Foto: Kristo Kruusman