Ugala toob aprillikuus Rakverre klounikriminulli ja raju muusikali

Moraal Ugala

Ugala teater jõuab aprillis kahel korral Rakverre. 6. aprillil on teatrisse oodatud kõik lapsed, kui laval rullub lahti üks huumoriküllane klounikrimunull „Krimka!“, mille lavastajad on Eesti kuulsaim klounipaar Piit ja Tuut. 18. aprillil rõõmustab Ugala kõiki muusikali ja musta huumori sõpru, kui teatriseinad paneb võnkuma muusikal „Moraal“.

Kolmapäeval, 6. aprillil kell 12 astub lastelavastuses „Krimka!“ lavale kartmatutest näitlejatest moodustatud klounitrupp, kes lavastajapaari Piip ja Tuut käe all on valmis saanud maailma kõige õudsema loo, mis pole veel kordagi ühtegi last hirmutanud.

Üksikus metsamajakeses elab vana kammerteener Sir Peter. Ühel päeval saabub tema majakesse üksteise järel viis eriskummalist tegelast. Saabujad aga ei tea, et kammerteenri majake ei ole mitte tavaline majake, ja külaliste jahmatuseks hakkab majake nende silme all äkki oma elu elama. Vapra kindral Tuti juhtimisel asuvad nad ühiselt asja uurima, kuid siis kaob äkki kindral Tutt jäljetult. Kuhu ta sai? Mis temaga juhtus? Seda asja ei saa niimoodi jätta!

Klounikriminull “Krimka!” on üks hirmus naljakas lugu, aga kas rohkem hirmus või rohkem naljakas, ei oska me ette ennustada. Kes vaatab, see naerab. Kes kardab, see naerab veel rohkem. Osades Peeter Jürgens, Jaana Kena, Vallo Kirs, Rait Õunapuu, Marika Palm, Janek Vadi ja Oleg Titov.

Esmaspäeval, 18. aprillil kell 19 jõuab Rakvere publiku ette Ugala hittmuusikal „Moraal“, mis on niisama hoogne ja kaasakiskuv kui üks korralik rokk-kontsert ning kus ei hoita tagasi vägisõnade, kostüümivahetuste ja muusikaliste numbrite rohkuselt. Kaks näitlejat, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu, kehastuvad poolteise tunni jooksul rohkem kui 30 tegelaskujuks, et tuua vaatajateni seitse moraliseerivat lugu hukka läinud teismelistest. Etenduses jagatakse teatraalseid jalahoope noortele, kes on täiskasvanutest eeskujude puudumisel läinud kõlbelise isevoolu teed.

Muusikaliselt toetab neid ansamblist KaliBriis ning vonKuusk tuntud muusik ja helilooja Kaarel Kuusk. Provokatiivse muusikali laulusõnad on eesti keelde tõlkinud tuntud Eesti räppar Lord ehk Mart Rauba.

Aurelia Aasa kirjutas pärast esietendust ajalehes Sirp: „„Moraalis“ naerdakse teismelistele näkku: laval sündiv on brutaalselt aus, vahel isegi radikaalselt valus, esitatud ülbe irooniaga. Metsiku tempoga rahvast naerutav näitlejate duo põikab teismeliste ellu sketšide kaudu, kus traditsiooniliselt leebeid manitsusi asendavad tõsised teemad ja karmid hoiatused.“