Rakveres alustab taas keelekohvik ja otsib vabatahtlikke

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu.

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus on eesti-vene keelekohvikut peetud juba kolm hooaega, algab neljas. „See on olnud kokkusaamise ja suhtlemise võimalus neile, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid kes tahaksid seda paremini osata. Viimasel aastal aga tekkis ka neid huvilisi, kel emakeeleks eesti keel ja kes tahtsid oma vene keele oskusi lihvida. Nii et see kohvik toimib mõlemat pidi,“ rääkis Lääne-Virumaa Keskraamatukogu peaspetsialist Lea Lehtmets.

Lisaks vestlemisele tutvustatakse ka eesti kultuurilugu ja traditsioone. „Vene kogukonnas elanud inimesed on saanud enda jaoks teada palju seda, millest nad varem ei ole aru saanud. Näiteks hingedepäeval aknal küünla süütamine – seda oldi märgatud, aga ei teatud, miks,“ rääkis Lea Lehtmets.

Lehtmets rõõmustas ka selle üle, et koos käinud on omavahel sõbrunenud ja suhtlevad samuti väljaspool keelekohvikut.

Uut hooaega alustavasse keelekohvikusse oodatakse aga ka uusi liitujaid – esimene kokkusaamine on 20. septembril kell 17 ja ka järgmised kokkusaamised on esmaspäeviti samal ajal. „Kes esimesel korral tulla ei saa, võib julgesti liituda hiljem. Oluline on just see, et kõik toimub vabas õhkkonnas,“ nimetas Lehtmets.

Ühtlasi kutsub raamatukogu üles keeleoskajaid vabatahtlikke, kes tahaks hakata vedama inglise või saksa keele kohvikut. „Olen mitmelt poolt kuulnud, et tahetaks käia inglise või saksa keele vestlusringis, aga pole sellist. Meie pakuksime hea meelega ruume ja abi korraldamisel, lihtsalt oleks vaja head inglise või saksa või soome keele oskajat, kes oleks valmis sellist vestlusringi regulaarselt eest vedama. Ehk on mõni pensionil pedagoog või mõni muu keeleoskaja inimene?“ avaldas Lea Lehtmets lootust.

Keelekohvikus osalemine on kõigile tasuta, kohviku eestvedamine samuti vabatahtlikkuse alusel. Kes tunneb endas kutsumust saab ühendust võtta e-posti aadressil lea@lvkrk.ee või telefonil 3225971.

Katrin Uuspõld