Rakveres tähistatakse taasiseseisvumispäeva kunsti, muusika ja tantsuga

Foto: Unsplash

20. augustil möödub 31 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Olulist tähtpäeva tähistatakse Rakveres nii kunsti, muusika kui tantsuga.

Kolmapäeval, 17. augustil kell 17 oodatakse huvilisi Rakvere Muusikakooli parklasse, kus toimub üle tee oleva Jakobsoni tn 7 hoone aknaid ja uksi kaunistavate kunstitööde avamine. Nimelt tekkis Rakvere linnakunstnik Marju Püümetsal idee selle maja abil, kus kunagi oli Lukmanni betoonitööstus ja hiljem emailitöökoda, ning mis nüüd seisab suletud akendega, eksponeerida kohalikku kunsti. „Kuna hoone paikneb tiheda liiklusega tänava ääres, millest möödujateks on nii linlased kui turistid, saavad kunstitööd palju tähelepanu. Projektis osalemist pakkusin Rakveres ja Virumaal tegutsevatele kunstnikele. Kuna hoone aknad paiknevad madalal, kiikaks mööduja tahes-tahtmata aknast sisse – sellest tuli ka näituse teema „mis paistab aknast“,“ rääkis linnakunstnik.

Näitus on pühendatud Rakvere 720 auks ja maalid on kunstnike kingitus Rakvere linnale, ühtlasi tähistatakse näituse avamisega Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva.

Oma kunstitööd seavad üles Brita Kraav, Leekpea, Teet Suur, Karolin Ainsar, Toomas Erapart, Evelin Poolamets, Laila Talunik ja Riina Rillo. Lisaks kaetakse hoone suured metalluksed kunstitööga, mida teostab kunstnik Caspar Sild.

Jakobsoni 7 akendel avatakse kunstnike näitus, mis on pühendatud nii 720aastasele Rakverele kui taasiseseisvunud Eestile. Foto: Marju Püümets

Reedel, 19. augustil kell 19 ja laupäeval, 20. augustil kell 12 saab Rakvere Vallimäel näha Koolitantsu Kompanii tantsulavastust „Udus või ilmsi“. Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäevale pühendatud võimsa energiaga kontsertetendusel kohtuvad tants ja muusika. Tantsijad on üle Eesti, kes peegeldavad elu, olu ja iseend läbi tantsu. Kaasa teevad livebänd ja muusikud, teiste seas Kelly Vask. Lavastuse koreograafid on Kadi Aare ja Maarja Pruuli.

Laupäeval, 20. augustil kell 11 kõlab Rakvere Keskväljakul Rakvere linna ja Rakvere Linnaorkestri septeti muusikaline tervitus taasiseseisvumispäeva puhul. Paarkümmend minutit vältava etteaste jooksul kõlavad üldtuntud ja rahva poolt armastatud lood. 

Kõik üritused on tasuta.

Kuulutaja