Rattabaas andis tervisesportlasele Sõmerile kasutada jalgratta

Rattabaas

6. juunil toimuvaks Rakvere Rattaööks ning 16. augustil toimuvaks Eesti Ööjooksuks valmistuv tervisesportlane, Rakvere Teatri näitleja Tarvo Sõmer sai treeningute tõhustamiseks kaupluselt Rattabaas kasutada jalgratta.

Sõmer ning Virumaa Teataja peatoimetaja Arne Mäe on ööjooksu n-ö reklaaminägudeks, kes vaatamata oma kaalukusele, nii otseses kui ka kaudses mõttes, on võtnud eesmärgiks läbida ööjooksul 10 km distantsi. Nende kahe enam kui sajakilose mehe näite põhjal peaks iga inimene aru saama, et liikumisharrastusega pole kunagi hilja alustada.

Rattabaasi üks omanikke Kalle Kriit tutvustas Sõmerile ja Mäele ka ohutu jalgrattatreeningu alustõdesid – kuidas liikluses terveks jääda, kuidas mitte üle treenida. „Minu viimane jalgratas oli 1987. aastal maha kantud Turist,“ tõdes Tarvo Sõmer. „Kavatsen osaleda 6. juunil Rakvere Rattaööl, kuid see on vaid vaheeesmärk. Mullu jooksin ööjooksul 10 km distantsi läbi, kuid enda kiirusega rahule ei jäänud. Tänavu on plaanis ühe tunni piiri alistamine ning selle eesmärgi nimel olen treeninguid alustanud. Jalgratas on heaks abivahendiks, sest raskel mehel – nagu ma olen – on võhma ainult jooksmisega keeruline koguda.“

Lisaks jalgrattale varustavad Rakvere Ööjooksu korraldajad Sõmeri ja Mäe veel teistegi sportimise juures vajalike vahenditega: A-Spordist pärit jooksuvarustusega ning pulsikella ja kaaluga Euronicsist. Lisaks läbisid mehed koormustesti.

 

Aivar Ojaperv

 

Kalle Kriit (alates vasakult), Arne Mäe ja Tarvo Sõmer valmistuvad esimeseks rattatreeninguks.