Toomas Väinaste pääses asendusliikmena Riigikokku

toomas-vainaste

Vinni vallavanem Toomas Väinaste pääses asendusliikmena Riigikokku ja tema asemele tuleb nüüd valida uus vallavanem.

Aivar Ojaperv

Lääne-Viru valimisringkonnast sai Keskerakond mullustel valimistel ühe Riigikogu mandaadi ja vastavalt häälte arvule pälvis selle Siret Kotka, kuid Väinaste oli kõrgel, 27. positsioonil Keskerakonna üleriigilises nimekirjas. Väinaste asendab parlamendis riigihaldusministri ametipostile asunud Mihhail Korbi.

Majaplaan juba selge

Kuna käesolev on Riigikogus istungitevaba nädal, siis on Väinaste jõudnud osaleda vaid kahel istungil. „Esimene päev oli siis, kui uus valitsus, ja ka meie, vande andsime,” märkis ta. „Eks ma olin Toompeal varem ka käinud, päris võõras see paik mulle pole. Aga maja on ikka suur ja ruume-saale-koridore palju. Poolteise päevaga sain vähemalt selle selgeks, kus asub fraktsiooni tuba ja kus istungitesaal,” lausus ta muiates.

Väinastest sai maaelukomisjoni liige. „Minule kui maamehele õige koht,” märkis ta. „Majandusvaldkond huvitab mind kindlasti ka, tahaksin sel teemal kaasa rääkida. Viimased 15 aastat olen olnud küll vallavanem, aga enne seda tegutsesin ettevõtluses – viimati Rasiveres transpordifirmas.”

„Kuna olen seotud ka mitmete muude organisatsioonidega, siis on praegu kiire aeg, et asjad ja ülesanded edasi anda,” lisas ta.

Volikogu esimees saab vallavanemaks

Vastavalt seadusele pidi Väinaste lahkuma ka Vinni vallavanema ametist. Hetkel on Vinnis vallavanema kohusetäitja vallasekretär Vaive Kors, kuid juba järgmisel nädalal, 8. detsembril on päevakorras uue vallavanema valimine.

Vinni vald ei kuulutanud vallavanema leidmiseks välja konkurssi, mis tähendab, et volikogul on sobiv kandidaat juba teada. Kuulutaja andmeil valitakse vallavanemaks Keskerakonda kuuluv ja praegu volikogu esimehe ametit pidav Rauno Võrno. See omakorda tähendab, et samal istungil tuleb valida ka uus volikogu esimees.

————-

Lääne-Viru valimisringkonnas kandideerinud inimestest on nüüd Riigikogus Siret Kotka ja Toomas Väinaste (KE), Valdo Randpere (REF) ja Einar Vallbaum (IRL). Lisaks peavad läänevirulased Marko Pomerants ja Indrek Saar ministriametit.