Tänavu toimub sinilillejooks ka Tapal

sinilill

Neljandat korda toimub heategevuslik Sinilillekampaania, mida juhib MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega.

„Kampaania eesmärk on sinilillemärki kandes näidata, et märkame ja väärtustame Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide panust,“ ütles Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu esimees staabiveebel Enn Adoson. „Kõigile, kes igapäevaselt meie kaitsevõime tagamise eest seisavad, on see suur tunnustus.“

Sinilillesümboolika müügiga kogutava tulu suunab Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing lisaks vigastatud veteranide toetamisele Haapsalu rannapromenaadile liikumispuudega inimestele välitrenažööride ala rajamiseks. Lisaks soetatakse Ida-Viru Keskhaigla taastusravi osakonnale invalift basseini pääsuks ja toetatakse MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel. Kolmel eelneval kevadel on sinilillesümboolika ostuga tehtud annetusi kokku ligi 250 000 euro ulatuses.

Kampaania ajal toimuvad ka mitmesugused üritused. 23. aprillil tähistatakse veteranipäeva ning neljal aprillikuu päeval saab osa võtta sinilillejooksudest, andmaks au Eesti julgeoleku eest seisnutele.

„Lisaks Tallinnale, Tartule ja Brüsselile on tänavu esmakordselt võimalik Sinilillejooksust osa võtta ka Tapal.“ teatas Naiskodukaitse Viru ringkonna avalike suhete juht Seidi Lamus-Tšistotin. „Osalema peaks tulema umbes 800 liitlasväelast, meie enda ajateenijad ja Tapa Gümnaasiumi koolipere,“ loetles ta ning lisas, et loomulikult on osalema oodatud kõik huvilised.

Tapa sinilillejooks toimub 27. aprillil kell 11.30 Tapa linna staadionil. Jooksu pikkus on 3,2 km ning iga osaleja saab hiljem endale Kaitseväe juhataja signatuuriga interaktiivse sinilillejooksu diplomi. Diplomit on võimalik hiljem kodus välja printida. Kõiki võitjaid autasustatakse unikaalse sinilillemedaliga.

Jooksul osalemine eeldab vähemalt 2 euro suuruse annetuse tegemist, mille eest saab iga jooksja rinda veteranide toetussümboli – sinilille.

Liisi Kanna

Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Foto: Liis Ambos