Esimene kodumäng ja rohke publik võtsid jala värisema

tarvas

Rakvere JK Tarvas pidas möödunud laupäeval oma esimese kodumängu meistriliigas, võõrustades 7. voorus Paide Linnameeskonda. Oli see nüüd ootamatult suur publikuhulk (üle 400 pealtvaataja, liiga selle hooaja rekord), mängu ajaloolisus (millal viimati Rakveres kohaliku meeskonna osalusel meistriliigat mängiti? Üle 50 aasta tagasi!) või ka objektiivsed põhjused (niigi lühikese pingiga meeskonnas mitu vigastatut), kuid igatahes põleti täiesti läbi ja vastu tuli võtta 0:5 kaotus.

Juba esimesel rünnakul triblas vastaste mustanahaline keskväljamees Jasper Chibueze Uwaegbulam ohtlikult Tarva trahvikasti suunas ja tõmmati selle lähistel jalust maha. Karistuslöök maandus vastu meie mehe Jaanus Kaasiku jalgu ja põrkas sealt õnnetult kombel Tarva väravasse. 0:1.

Esimene ehmatus ei jõudnud veel ülegi minna, kui 12. minutil sai vigastada JK Tarva keskkaitsja Märten Kuusk. Seni kuni peatreener Valeri Bondarenko talle pingilt vahetust otsis ja Toomas Kiis seejärel oma ihuliikmeid kiiresti soojaks ajaks, maandus Tarva väravas juba teine pall – karistusalas pääses peaga vabalt löögile juba mainitud Jasper.

1. minutil õnnestus vaatamata meie kaitsjate pingutusele skoorida Martin Kasel. 0:3. Sama mees valmistas meile hulga peavalu ka mullusel hooajal, kui võõrsilmängus Flora IIga sai mees hakkama kübaratrikiga (mäng lõppes 3:3).

Sellega polnud tarvaste kannatused veel lõppenud. Keskpoolkaitsest keskkaitsesse liigutatud Taavi Trasberg tõmbas ära säärelihase ja oli seetõttu, sarnaselt Kuusele, sunnitud vahetusse tulema. Tema koha võttis sisse Mihkel Saar.

Teisel poolajal lõi Paide veel kaks väravat. Paiguti suutis Tarvas ka ise palli vallata ja näitas päris kena söödumängu, kuid meistriliiga kogemuste puudust õhkas igast mängijast – kardeti eksida, üritati pallist kiiresti lahti saada (a la et mina jumala eest praaki ei teeks) ja kui kuskilt juba rebenema hakkas, siis puudus kindel mees, kes korra majja löönuks.

Järgmine mäng toimub laupäeval, 16. aprillil Tallinnas, kui meid võõrustab hetke tabeli kolmas meeskond FC Infonet.

Mis saab aga klubi „laatsaretist“. Ründaja Juhan Jograf Siim pole üldse tänavu platsile saanud ja pole teada, millal see juhtub ning kuidas õnnestub vorm taastada. Loodetakse, et mais on mees siiski juba mängukorras.

Kaitsja Kaarel Saar on eemal vähemalt juunini. Keskpoolkaitsja Alari Tovstik ootab uuringute vastuseid. Teise olulise keskväljamehe Stanislav Goldbergi kohta täpsem info puudub, temal on kand jätkuvalt vigane.

Märten Kuusk vigastas viimases mängus hüppeliigest ja Taavi Trasberg säärelihast. Loodetavasti on mehed platsil tagasi hiljemalt 23. aprill, mil on kavas võõrsilmäng Sillamäega (näitab ka ETV).