Tapa sõjaväelinnakus valmis 25 miljoni eest militaarobjekte

tapa linnak 1

Nordecon andis Tapa sõjaväelinnakus Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusele üle soomusmanöövervõime taristu esimese ja teise etapi ehitustööd, neist viimase ennetähtaegselt.

Ehitustööde maksumuseks kujunes ligi 25 miljonit eurot. Kokku asfalteeriti umbes 40000 ruutmeetrit ja betoneeriti ligi 15000 ruutmeetrit teid ja platse.

Esimeses etapis valmisid oluliste ehitistena alajaam, kasarmu ja toitlustuskompleks. Uus kasarmu on neljakorruseline, selles on 300 majutuskohta ja 30 töökohta. Toitlustuskompleks on kahekorruseline, sööklas suudetakse toitlustada päevas 3200 inimest. Lisaks valmisid esimeses etapis kolm tehnika varjualust ja kaks hooldus-õppehalli koos pesulaga. Teises etapis valmis kolm hooldus-õppehalli ja kaks tehnika varjualust.

„Eesti riigi investeeringud riigikaitsesse mõjutavad praegu ehitusturgu tugevalt: käimas on viimase aastakümne suurimad kaitsevaldkonna ehitusprojektid ning kõik suuremad ehitusfirmad on saanud viimastel aastatel anda oma panuse riigikaitse arengusse,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg.

„Nordeconi lepingud Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega nägid ette hoonete üleandmist käesoleva aasta septembri lõpuks ja oktoobris. Andsime esimese etapi taristu ja kasarmu üle juba kuu aega tagasi ja nüüd koos söökla ning esimese etapi varjualuste ning õppehoonetega pingutasime ennetähtaegselt valmis ka teise etapi varjualused ja õppehooned,“ lisas ta.

Tapa linnak: Foto: Jaak Jõepera