Tapa valla kultuurikeskus sai direktori

Sellest nädalast alustas Tapa valla kultuurikeskuse juhina tööd dirigent Edmar Tuul. Tegemist on aktiivse muusikuga, kes on juhtinud mitmeid orkestreid, korraldanud kontsertsarju ja asutanud orkestreid. Üheks neist on näiteks 2007. aastal loodud noorteorkester „Reaalmažoor“, mis kümne tegutsemisaasta jooksul jõudis välja anda lausa seitse plaati.

Varsti toob Tuul taaskord lavale ühe enda loodud ja kokku kutsutud projektiorkestri nimega VENTUM (ladina keeles tuul), kellega toimub kontsert „Nooruse vägi“ 24. märtsil Estonia kontserdisaalis. Noor dirigent tähistab sellega oma 30. eluaasta täitumist.

Edmar Tuul pälvis 2014. aastal G. Ernesaksa õppestipendiumi, juhatas 2017. aastal XII noorte laulupeol „Mina jään“ noorte meeskoore ja möödunud aasta laulupeol „Minu arm“ juhatas tantsupeo jaoks loodud tantsu „Maa hing“ muusikuid.

Uus juht näeb, et keskuse eesmärk on hoida kindlasti kohaliku kogukonna väljakujunenud traditsioonilisi üritusi, sealjuures luua ka ühisosa ülevallaliselt.

„Esimene suurem katsumus saab olema Tamsalu kultuurimaja hoone valmimine. Üks asi on karkass ja teine on sisu,“ lausus kultuurikeskuse värske juht.

Praegu näeb Võrumaalt pärit Edmar Tuul esimese ülesandena inimeste ja olukorraga tutvumist. „Minu ülesandeks on nüüd leida võimalus neid inimesi toetada, et saaksime kätte kogu potentsiaali. Olen kindel, et asutuste ühinemine toetab edasist arengut oluliselt. Võimalusi ja tegevusi tekib ainult juurde,“ lõpetas Tuul.

Tapa valla kultuurikeskus on 1. jaanuarist tööd alustanud valla allasutus, mis koondab ühtse juhtimise alla Lehtse kultuurimaja, Tapa kultuurikoja, Tamsalu kultuurimaja ning Porkuni paemuuseumi ja Tapa muuseumi. Keskuse põhitegevuseks on professionaalne kultuuri vahendamine, rahvakultuuri arendamine ja säilitamine. Eeskätt on asutuse ülesandeks Tapa valla elanikele vabaaja tegevusteks ning isiksuse mitmekülgseks arenguks kultuuri- ja huvialaste võimaluste loomine.

Kuulutaja

Kultuurikeskuse juhina asus tööle Edmar Tuul. Foto: Riina Varol