Üha enam Soome abituriente tähistab kooliaja lõppemist Eestis

soomlased 1

Kolme Soome noore poolt asutatud firma A8 Entertainment tõi veebruaris-märtsis aina popimaks saavate Abi Goes Tallinn reiside raames ühtekokku üle 5 500 abituriendi Eestisse kooli lõppu tähistama.

Ülo Külm

Erinevad abiturientide grupid pidasid neil nädalatel vägevad peod koguni kolmes suures hotellis – Virus, Olümpias ja Meritonis.

Tähelepanuväärne on, et seekord ehitati osade abiturientide tarbeks Meritoni ja Olümpiasse ainult konkreetselt neile mõeldud ööklubid. Kusjuures korraldajad tõid hotellide spetsiaalsetesse pidutsemiskohtadesse koguni kaks suurt autokoormat heli- ja valgustehnikat ning muud peoks vajalikku alates punastest vaipadest, lõpetades väliprožektoritega.

Tallinn kui Põhjala Ibiza

Reisi maksumuseks on 119 eurot, noored seda liiga kalliks ei pea. Vahemärkusena, kõik osalejad on 18- või 19-aastased, seega täisealised.

Teisest küljest sisaldab hind päris palju: nii laevasõite, ööbimist hotellis, kui ka heatasemelist kultuuriprogrammi, näiteks veebruaris esines Teflon Brothers (ühtekokku kuus kontserti) ja märtsis Reino Nordin.

A8 Entertainmenti turundusdirektor Tommi Pura andis veebruaris Meritonis AGT ettevõtmisest täpse ülevaate: „Noored tahavad just noorte poolt organiseeritud reise. Tallinnasse tullakse peamiselt seetõttu, et näiteks Rootsi, Stockholmi, tuleks oluliselt pikem reis, samuti läheks sinna minek abituriendile liiga kalliks. Tallinnas on kodune, Tallinnas käik on kliendile sobiliku hinnaga ja selle puhul on isegi teatud täiesti eriline sära – Tallinnat nimetatakse hellitavalt Põhjala Ibizaks!“

Vahemärkusena. Kuulda on, et Abi Goes Tallinn võtab järgmisel aastal veelgi enam tuurid üles, nüüdseks olevat üle kogu Soome (sealhulgas isegi Rovaniemist) tehtud juba 9 000 eelbroneeringut!

Kohapealsed emotsioonid

Ühel ööl vastu pühapäeva ettevõetud umbes neljatunnine „luureretk“ noorte soomlaste eripeole tõestas, et koolilõpetajad oskavad üldiselt korralikult pidutseda.

Tantsupõrand Amigos oli pilgeni täis ning kui natuke pärast südaööd soositud poptäht Reino Nordin lavale jõudis, läks paugupealt pööraseks mölluks. Noored teadsid enamiku tema lugude sõnu peast ja lausa röökisid neid üksteise võidu kaasa.

Miks aga Soome abituriendid ikkagi just Eestisse tulevad, mis neid siin eriti võlub? Vantaast pärit Marju ja Laura arvasid nii: „Siin on lahe pidutseda, on lahe seltskond. Ja Reino Nordini muusika meeldib meile samuti!“

Üks osalenud tüdruk kiitis aga näiteks siinset teenindust: „Kõik on väga vahva. Saab korralikult pidutseda, teenindus hotellis (Viru) on kõrgemal tasemel. Söögi kohta midagi veel öelda ei oska, pole jõudnud siin süüa.“

Huvitav fakt. Soome abiturient Joel Pirinen sattus toimunud Tallinna reisist niivõrd vaimustusse, et tegi sellest koguni eraldi laulu, õigemini hümni. „Abiristeily Anthem“ kujutab endast uut varianti legendaarse Juice Leskineni Grand Slami laulust „Eesti (On My Mind)“, kaasajastatult ja noortepäraselt räpp, pluss elektroonilise tantsumuusika võtmes.

„Luureretkel“ noorte peol, kus esines Reino Nordin. Foto: Ülo Külm