Vallimäe aastalõpukontserdi korraldajad paluvad pürotehnika koju jätta

Rakvere linnapea Triin Varek, Rakvere politseijaoskonna juht Katrin Satsi, Ida päästekeskuse Lääne-Virumaa piirkonna juht Jaak Janno. Foto: Kristel Mänd

Tänavusele Rakvere 720. juubeliaastale paneb võimsa punkti legendaarne ansambel Terminaator oma raju aastavahetuskontserdiga, mis algab 31. detsembril kell 23 Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuses.

Rakvere linnavalitsus, kultuurikeskus, Vallimäe Vabaõhukeskus, Rakvere politseijaoskond ja Rakvere päästekomando panevad kõigile pidulistele südamele, et kuna vallimäele on oodata palju rahvast, siis on kõigi turvalisuse huvides pürotehnikaga sisenemine kontserdialale keelatud.

„Kindlasti on vallimäele tulemas ka palju peresid väikeste lastega. Soovime, et kõik saaksid tunda end turvaliselt ja sestap me aastavahetusel pauku ei tee,“ ütles Rakvere linnapea Triin Varek.

Rakvere kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul liiguvad vabaõhukeskuse alal ka turvatöötajad ja kui nähakse publiku seas pürotehnikaga pidulisi, saadetakse nood alalt ära. „Terminaatori kontserti võimendavad mitmed valgusefektid ja lisaks tavapärasele kontsertvalgustusele on nõlvadele oodata prožektoreid ja leegimasinaid, mis loovad aastavahetusele väärilise meeleolu. Lisaks süüdatakse toitlustusalal lõkked, mis pakuvad pealtvaatajaile sooja ja loovad hubase tunde,“ lisas Alte.

„Olgem oma käitumisega üksteisele eeskujuks. Jätame võimalusel autod koju, naudime kosutavat jalutuskäiku vallimäele ja ilusat õhtut,“ kutsub linnapea Triin Varek.

Päästjad soovitavad nautida Rakveres aastavahetusel pürotehnika asemel linna valgusefektidega aastalõpuüritust. „Kui siiski kasutate mujal avalikus ruumis pürotehnikat, siis veenduge, et kasutusjuhend oleks loetud, ohutusnõuded ja reeglid täidetud. Kõik me soovime, et aastavahetus oleks rõõmus hetk ning seda ei tohiks jääda õnnetused meenutama,“ ütles Ida päästekeskuse Lääne-Virumaa piirkonna juht Jaak Janno.

Rakvere politseijaoskonna juhi Katrin Satsi sõnul on politsei saabuvaks aastavahetuseks valmis ning eeskätt pööratakse tähelepanu avalikule korrale ja liiklusturvalisusele. „Aasta viimasele õhtule vastu minnes soovitame oma sõidud juba aegsasti läbi mõelda, kaine juht kokku leppida või liikuda sootuks jalgsi. Samuti tasub ka oma kaaslastel silma peal hoida, et keegi kuskile maha ei jääks või vägijooki tarvitanult rooli ei kipuks. Õnneks jagub tähelepanelikke inimesi, kes abivajajaid märkavad ja aegsasti hädaabinumbrile helistavad. Soovime kõigile läänevirulastele turvalist aastavahetust – hoolime ja märkame üksteist!“

Rakvere linna aastavahetuskontsert on kõigile tasuta ja selle aitavad linna tuua: ArtHotell, Pätsi Sahver, Mullistuudio ja Bamboo Garden. Valguslahendust pakub Maivel OÜ.

Kuulutaja