Vesinikperoksiidivaba valgendamine ei kahjusta hambaemaili

hammaste valgendamine

Rakvere ilusalongis Belle Stuudio pakutakse uut teenust – hambavalgendussüsteemi Beaming White ehk vesinikperoksiidivaba fotovalgendust. See on ohutu ja lihtne võimalus muuta hambad kosmeetilise protseduuri abil valgemaks.

 

Ülle Kask

Säravvalget naeratust ihaldavad paljud daamid ja härrad, kes oma välimuse eest hoolt kannavad ja kosmeetikasalongides iluprotseduuridel käivad.

Paraku pole kõigile antud hollywoodilikke valgeid hambaid. Mida vanemaks inimene saab, seda tumedamaks hambad muutuvad, sest hambavaaba kiht kulub ja tumedam hambaluu tuleb rohkem nähtavale. Hammaste tumenemist põhjustavad näiteks suitsetamine ja parkaineid sisaldavad toiduained – mustsõstrad, punane vein, must kohv, tee, rauapreparaadid.

Süsteem lubatud ka ilusalongis

Belle Stuudio tegevjuht Marge Kallaste rääkis, et selle aasta algul tutvusid nad uue hambavalgendussüsteemiga Beaming White, mille ametlik maaletooja Eestis on Salonline OÜ.

„Beaming White on tänu oma headele valgendustulemustele saavutanud globaalse turuliidri positsiooni terves maailmas,“ kinnitas ta. „Kõik Beaming White’i hambavalgendustooted on USA Toidu- ja Ravimiameti ning EU Tervisekaitseameti poolt heaks kiidetud. Nende valikus on tooteid nii kodukasutusse, ilusalongidele kui ka hambaravikabinettidele.“

„Varem tohtisid ainult hambaarstid valgendamisprotseduure läbi viia, nüüd on see lubatud ka ilusalongides, kui tooted vastavad EU tervisekaitseameti nõuetele,“ selgitas Kallaste. „Meie kosmeetikud on saanud vastava sertifikaadi ja oleme nüüd Tallinna, Tartu ja Pärnu järel neljas linn Eestis, kes Beaming White’i valgendamisprotseduure läbi viib.“

Kallaste jätkas, et vastavalt rahva tervise seaduse paragrahvile tohivad ilusalongid hammaste valgendust pakkuda ainult siis, kui kasutatakse valgendusgeeli, mis on vesinikperoksiidivaba või sisaldab seda 0,1 protsenti. Kõiki teisi hammaste valgendamiseks mõeldud tooteid ja teenuseid, mis sisaldavad vesinikku üle 0,1 protsendi, võivad pakkuda üksnes hambakliinikud.

„Hambaarstid teavad, milline on patsiendi hammaste tervis, ja seetõttu tohivad nemad teatud juhtudel vesinikku kasutada, ilusalongides on see aga keelatud,“ sõnas Kallaste. „Kahjustus, mida võib vesinikku sisaldavate valgendusgeelidega tekitada nii hammastele kui ka igemetele, ei teki ju kohe, vaid kahe-kolme aasta pärast, ja siis võib petetud klient juba „hambad varna panna“. Seetõttu soovitame alati eelnevalt tutvuda teenusepakkuja toodetega, et need oleksid tarbijaile ohutud. Kliinilised testid on tõestanud, et Beaming White’i hambavalgendusgeelide koostis ei kahjusta hambaid ega hambaemaili,” rõhutas Kallaste.

Ohutu ja valutu protseduur

Beaming White’i hammaste valgendamise tehnoloogia põhineb LEDvalguse kasutamisel. Kõigepealt mõõdetakse kliendi hammaste värvusastet ja seejärel kantakse igemetele spetsiaalne isoleeriv geel. Järgneb meeldiva maitsega valgendava geeli hammastele pealekandmine ja valgendusprotsess LEDlambiga, mille sinised kiired valgendavad, aga igemeid ei ärrita.

Beaming White’i hammaste valgendusgeeli ainulaadne koostis tagab valgemad hambad, tugevdab neid ja eemaldab määrdumuse. Kõige olulisem – see valgendab ilma hambastruktuuri ja hambavaapa kahjustamata.

Kogu protseduur on valutu ja ohutu. Kokku tehakse kolm 20minutilist seanssi. Hambad muutuvad selle aja jooksul kaks kuni üheksa korda heledamaks. Valgendav efekt kestab vähemalt kuus kuud ja kui korralikult hammaste eest hoolitseda, kuni kaks aastat.

„Pakume oma klientidele ka järelhooldusvõimalust,“ teavitas Marge Kallaste. „Meil on olemas Beaming White’i koduhooldustooted – valgenduspliiats ja valgendusvaht. Kui neid vastavalt juhendile kasutada, võib tulemus olla veelgi efektiivsem ja hambad püsivad pikka aega valged.“

Küsimuse peale, milline on olnud tagasiside klientidelt, vastas Kallaste, et siiamaani on tagasiside olnud ainult positiivne. „Kõiki uusi teenused, mida me Belle Stuudios pakkuda soovime, katsetame ka oma töötajate peal. Meie juuksur, kellele salongi kosmeetik esimesena hambavalgenduseprotseduuri tegi, on tulemusega väga rahul ja tema hambad on säravvalged,“ rääkis Marge Kallaste.

PROTSEDUUR

Toimingud enne protseduuri

Pesta hambad ja puhastada hambavahed hambaniidiga, et hambapinnad oleksid puhtad ja valgendusgeel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele.

Enne valgendamist hindab kosmeetik hammaste olukorda – ravitud peavad olema kõik hambaaugud ning eemaldatud hambakivi.

Käitumine pärast protseduuri

24 tunni jooksul peale hammaste valgendamist ei ole soovitatav suitsetada, juua kuumasid ega külmi jooke, kohvi ja teed, punast veini, karastusjooke, süüa värvilisi kastmeid või loputada suud värvaineid sisaldavate suuvedelikega.

Vastunäidustused, mille tõttu protseduuri ei soovitata

Hammaste valgendust ei soovitata teha rasedatele, rinnaga toitvatele emadele, alla 18aastastele (lubatud lapsevanema vastutusel), allergia või ülitundlikkuse puhul mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes. Samuti ei sobi LEDlambi abil valgendamine juhul, kui esineb ülitundlikkust valgusreaktsioonide suhtes.

Kosmeetik tutvustab kliendile koduhooldustooteid. Foto: Ülle Kask