Viru-Nigula vald sai rändkarika „Siia saab“

Foto: erakogu

3. detsembril on rahvusvaheline puuetega inimeste päev. Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koda tähistab seda tähtpäeva seekord Kunda linna klubis.

Traditsiooniks on kujunenud, et sel päeval antakse üle rändkarikas „Siia saab“. Selle saab Lääne-Virumaa kohalik omavalitsus, mille ligipääsetavus vastab Puuetega Inimeste Koja nõudmistele ning seda testib vastav töörühm. Töörühma kuulusid seekord ratastoolikasutaja Kalle Kuldväli, Elle Pohlak ja Õie Samma reumaühingust, Rakvere Liikumispuudega Inimeste ühingujuht Koidula Saun ja Aave Laane vaegnägijate esindaja.

Esimesena pälvis rändkarika Väike-Maarja vald, kus koostöö vallavanemaga on kujunenud väga meeldivaks. Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla on väga entusiastlik tegema ja arendama ligipääsetavust oma valla ehitusobjektidel.

Teisena rändas karikas Kadrina vallale ja sel aastal läheb karikas Viru-Nigula vallale.

Kui paar aastat tagasi ei olnud Kunda klubi trepil kasutatavat käsipuud, siis nüüd on klubi ratastoolikasutajatele ligipääsetav ja klubis on uhke inva-WC. Ligipääsetav on ka vallamaja, sotsiaalosakond, koolimaja, osaliselt spordikeskus jne. Tublitöö on tehtud ka Kunda rannapromenaadiga.

Eelmiste aastate rändkarika saajate Väike-Maarja ja Kadrina valdade kodulehel on ka märge vallamajja ligipääsetavuse kohta ja iga aastaga on ligipääsetavuse olukord Lääne-Virumaal tasapisi paremaks muutunud.

Helmi Urbalu

Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja

juhatuse esimees