Virumaal avati Kaitseliidu 1000-meetrine lasketiir

Vaade valmivale lasketiirule enne lume tulekut. Foto: Kaitseliit

Lääne-Virumaal Rutjal asuva lasketiiru avasid esmaspäeval kaitseminister Hanno Pevkur, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ning Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

„Kauaoodatud unistus on täitunud. 1000-meetrise lasketiiru rajamine on paljude tublide inimeste ühiste jõupingutustega saavutatud märkimisväärne tegu. Rutja 1000-meetrine lasketiir annab väga positiivse lisatõuke Kirde maakaitseringkonna snaipritele ja täpsusküttidele oma erialaoskuste täiendamiseks, samuti võimaldab kergejalaväelastel parandada väljaõppekvaliteeti pikemal maal sihtmärgi tabamisel,“ ütles kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

Valminud lasketiirul on 30 laskerada distantsiga kuni 300 meetrit, 20 laskerada distantsiga kuni 500 meetrit ning 10 laskerada distantsiga kuni 1000 meetrit. Samuti on lasketiirul taktikaline laskeala, mille maksimaalseks laskedistantsiks on kuni 50 meetrit. Uue lasketiiru rajamine oli tingitud Kaitseliidu üldisest vajadusest avardada väljaõppe teostamise võimalusi.

Lasketiiru ehitusprojekti koostas Sirkel & Mall OÜ ning see valmis 2021. aasta sügisel. Ehitustööd teostas Verston OÜ ning kogumaksumuseks kujunes 598 967 eurot koos käibemaksuga.

Tegemist on Kaitseliidu pikima distantsiga lasketiiruga. Tulenevalt Kaitseliidu kinnistute suurusest ei ole sellise laskedistantsi pikkusega täiendavate lasketiirude rajamine lähiaastatel tõenäoline.

Käesoleval hetkel on töös Saaremaal Karujärve 300-meetrise lasketiiru ehitusprojekti koostamine, mis valmib 2023. aasta jaanuaris. Järgmiseks aastaks on Kaitseliidu poolt kavandamisel Hiiumaal Kapasto 100-meetrise ja Karujärve 300-meetrise lasketiiru rajamine.

Kuulutaja