Metsatöll tegi Virumaal oma leiva

Metsatöll

Eesti üks rajumaid bände, folkmetalit mängiv Metsatöll ja virumaine leivatootja Hagar valmistasid uue leiva, mis bändi laulja Markuse sõnul on just selline kehakinnitus, mida alati tahaks süüa.

Uus rukkileib, mida on kolmes suuruses, valmis bändimeeste ja leivatehase tootearendajate koostöös. Leivapakendil näeb ka bändi uue albumi „Karjajuht“ märki ja lauset „Kartmatuks teeb hõimu karjajuht, võitmatuks teeb hõimu karjajuht“. Leiba valmistab Hagar oma Tamsalu ja Tapa tehastes.

Bändimehed käisid ise Hagaris leibasid käsitsi voolimas, küpsetamas ja maitsmas.„Kuna uus album on nii musta leiva kõlaga ja sellest me tunneme alati puudust, tulime leiba tegema,“ ütles laulja Markus Teeäär. „Eestimaa lähedased laulud, mis on uuel plaadil, on nagu nii teemasse – must rukkileib. Ma ei kujutagi ette, et mingi muu asi sel hetkel meelde tuleks.“

Leivategu sai ette võetud ka seetõttu, et eheda mekiga leiba, mis bändimeestele päriselt oma tunduks, varem ei leidunud. Bassimees Kuriraivo leidis, et leivale sobib hästi juust, trummar Atso soovitas „õiget suitsuvorsti“ ja Markus avaldas lootust, et ka taluvõi läheb uudisküpsetisega hästi kokku.

„Meil on hea meel panna Metsatölluga leivad ühte kappi,“ ütles Hagari müügi- ja turundusjuht Rene Kiis vastalanud koostöö kohta.

Tekst: Tõnu Lilleorg

Rahvale meeldib, mis Metsatölli mehed Lauri, Markus, Atso ja Kuriraivo teevad. Foto: metsatöll.ee