10 Huvitavat fakti Land Roveri kohta

Land Rover on pika ja huvitava ajalooga ning kui sa oled suur Land Roveri autode fänn, siis peaksid sa kindlasti üht-teist teadma Land Roveri huvitavast ja värvikirevast ajaloost. Need 10 huvitavat fakti annavad sulle põgusa ülevaate Land Roveri huvitavast ajaloost ja loodetavasti saate ka midagi uut teada, mida te varem ei teadnud.

1. september 1947 – Land Roveri projekt muudeti ametlikuks.

Juhatuse koosoleku protokollis kirjeldatakse seda kui “universaalsõidukit Willys-Overlandi sõjajärgse džiibi järgi “, kasutades P3 mootorit, käigukasti ja tagatelge.

Tegelikult olid esimesed prototüübid juba töös, projekteerimistööd algasid 1947. aasta kevadel.

2. aprill 1948 Land Rover ilmub Amsterdami autonäitusele.

Land Roveri arendamine edenes kiires tempos. P6 mootor osutus liiga väikeseks ja selle asemele paigaldati 1,6-liitrine mootor. Amsterdami autonäitusel eksponeeritakse kahte prototüüpi, 80-tollise teljevahega Land Roverit. Uut sõidukit tervitatakse entusiasmiga ja mootorsõiduajakirjandus oli sellest suures vaimustuses.

3. 1954. aastal tutvustati 86-ja 107-tolliseid Land Rovereid.

1950.-ndatel aastatel laieneb teljevahe 86-tollile ja paigaldatakse ka suuremad mootorid. Pikk 107-tolline teljevahe koos universaalkerega. Umbes samal ajal võetakse kasutusele ka diislikütuse variant.

4. 1962. aastal tutvustati 12-kohalist universaali ja II-A seeria edasijuhtimist.

Maksukaalutlustel võetakse kasutusele 12-kohaline mahtuniversaal. 12-ne täiskasvanu mahutamine sellesse sõidukisse oli aga tugev pigistamine.

Esitatakse esimene Forward Control sõiduk. Tugeva koormakandurina mõelduna, paigutatakse kabiin mootori kohale.

5. 1967 ühinevad Rover ja Leyland.

Rover ja Leyland ühinevad, Leylandist saab enamuspartner.

6. 1970 käivitati Range Rover.

Range Rover täiustab Land Roveri maastikusuutlikkust, tutvustades samas autodele tavaliselt omaseid mugavusi ja stiili. 1970. aastal võetakse ka spiraalvedrud kasutusele esimest korda.

7. 1976. aastal toodetakse ühe miljoneis Land Rover.

Tõestades, et autojuhid kogu maailmas ihkavad suurepärase väljanägemisega sõidukit, mis võiks seiklusi otsida kõikjal maailmas. Järgnevate aastakümnete jooksul jõuab tänavatele üha rohkem Land Roveri mudeleid ja autojuhid hindavad igaühte neist.

8. 1990. aastal käivitatakse Land Rover Discovery

Discovery oli suunatud uuele 4×4 turule, kuid omas siiski kadestamisväärseid maastikusuutlikkusi.

9. 1996. aastal lõpetatakse Range Rover Classicu tootmine.

„Classic” Range Roveri tootmine jätkus paralleelselt P38-ga, kuid lõpetati lõpuks 1996. aastal.

10. 2000. aastal müüs BMW Land Roveri Fordile.

BMW jagab Roveri grupi kaheks, müües Land Roveri Fordile. Autodivisjon müüakse Briti Phoenixi juhtgrupile.

Need olidki 10 huvitavat fakti Land Roveri ajaloo kohta ning loodetavast saite ka midagi uut ja huvitavat teada. Pika ja põneva ajalooga Land Rover kestab edasi ja on paremas seisus kui kunagi varem. Kindlasti leiab igaüks endale talle sobiva Land Roveri mudeli, sest valikuid on palju. Kui soovite teada saada, mis mudeleid Land Rover hetkel pakub, siis kindlasti külastage ka kodulehte.