Abiks nägemispuudega inimestele

abiks nägemispuudega inimestele_1

 15. oktoober oli valge kepi päev, mil pöörati erilist tähelepanu pimedate ja vaegnägemisega inimeste probleemidele. Kui teil on sugulane, sõber või tuttav, kes ei näe enam üldse või kelle nägemine on tunduvalt nõrgenenud, võiksite selle sõnumi talle ette lugeda.

Kui nägemine on oluliselt halvenenud või üldse kadunud, saab ikkagi liikuda, majapidamistöid teha ja kirjandusega kursis olla.

Liikumist ja majapidamistööde tegemist hõlbustavad abivahendid on valge kepp, rääkiv kell, valgustusega luup, rääkiv kaal, värvimääraja ja palju muud. Kel isikliku abivahendi kaart, saab neid soodushinnaga osta MTÜ Jumalalaegas abivahendikeskusest Silmalaegas (telefon 5383 8129, www.silmalaegas.ee).

Nägemispuude või mõne muu trükiteksti lugemist takistava puude, häire või haigusega inimesed saavad CD-del heliraamatuid Eesti Pimedate Raamatukogust (telefon 674 8212, www.epr.ee). Lugejaks registreerumisel tuleb esitada sihtrühma kuulumist näitava tõendi koopia.

Lugejad saavad heliraamatuid voogedastusena kuulata või alla laadida Veebiraamatukogust ning tellida telefonitsi või e-postiga iga kahe nädala tagant viis CD-d mahutavates karpides kodupostkasti saatmiseks. Heliraamatute laenamine on tasuta. Ka postikulud tasub raamatukogu.

Kes vajab liikumiseks erilise väljaõppega juhtkoera, peaks pöörduma SA Juht- ja Abikoerte Kool (telefon 5810 3441, www.juhtkoer.ee) või MTÜ Abikoerte Keskus (telefon 553 6484) poole.

Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koda korraldas 10. oktoobril valge kepi päeva märkinud infopäeva ja suunavate nõuannete saamiseks võib pöörduda ka kotta (telefon 5342 9043).

Priit Kasepalu,

Eesti Pimedate Liidu aseesimees,

Eesti Pimedate Raamatukogu teabejuht

Postiga saabunud heliraamatud kuulamist ootamas.

Foto: Silva Paluvits