Andrus Kasesalu hakkas laulma juba üheksa-aastaselt

kasesalu

Lasteaias tahtis Andrus Kasesalu saada ohvitseriks, aga tegelikult sai temast muusik ja produtsent.

Hillar Kohv

Andrus Kasesalu hakkas laulma juba 9aastaselt RAMi poistekooris. Ta on soleerinud ja pilli mänginud mitmes bändis: näiteks Kirsipuu&Kasesalu&Rockin` Guys, Boogie Company. Lisaks kuulub talle osa Industrial Productions OÜ video- ja helistuudiost.

Andrus Kasesalu, kust pärit olete?

Sündisin planeedil Maa, täpsemalt 1968. aasta lõpus Tallinnas.

Kelleks unistasite saada lapsepõlves?

Lasteaiast anti kunagi kaasa kaart, millele oli kirjutatud minu unistus: saada ohvitseriks. Panin kõvasti mööda.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud ning millist tööd praegusel ajal teete?

Hakkasin muusikuks, et mitte tööd teha. Siiski võib lisaks muusikuametile leida mind Industrial Productions OÜ video- ja helistuudiost, kus vastutan stuudio igapäevatöö eest saba ja sulgedega. Olen produtsent.

 

Kui noorelt tekkis teil huvi muusika ja laulmise vastu?

Hakkasin laulma juba 9aastaselt RAMi poistekooris (tänane Estonia Rahvusooperi Poistekoor). Sealt edasi juba Otsa kooli klassikalise laulu osakond. Ja huvi laulmise vastu on jätkunud tänaseni. Muutumatult.

Millistes ansamblites olete soleerinud ja pilli mänginud?

Rock´n ´Roll Band (21. Keskkooli koolibänd), Zep`A´Boyzid (20. Keskkooli punkbänd), So So Memories (Tallinki laevabänd), Kirsipuu&Kasesalu&Rockin` Guys. Tänasel päeval olen Boogie Company hingekirjas ja löön kaasa ka kollektiivis nimega Cats´n`Rats koos vana sõbra Ülari Kirsipuu ja uute sõprade Indrek Hiibuse ning Andres Põldrooga.

Millal ja kuidas loodi Boogie Company?

Aastal 2005 otsustas Ülari Kirsipuu Rockin` Guysi tegevuses pausi pidada ja seepärast tuli juba siis bändi nimi ka ära muuta. Nii lihtsalt see bänd sündiski. Tegelikult oleme tänasel päeval peaaegu samas koosseisus mis Rock`n`Roll Band 90ndate alguses. Nii et bändi nimed muutuvad, sõbrad on ikka samad.

Kas olete mõne plaadi ka välja andnud?

Boogie Company on välja andnud kolm täispikka CDd. Aastal 2006 jõuluplaat „Rockime ümber jõulupuu“, 2009. aastal andis Soome plaadifirma Hyena Records välja plaadi „God Is Dancing Jive“ ja eelmise aasta lõpus ilmus eestikeelne plaat nimega „Mida sa mögised, mees!“.

Rockin´ Guys andis samuti kolm plaati välja: live CD „Elvis Lives In Estonia“, Saksa plaadifirma Castle Records andis välja meie vinüül-LP „Estonia Rock`n`Roll“ ja 2002. aastal ilmus eestikeelne plaat „Vara on loobuda – hilja, et muutuda“

Kes teile laulusõnu kirjutab?

Kirjutan ise laulusõnu, samuti on meile sõnu kirjutanud Tõnu Oja, Vello Salumets ja Aapo Ilves.

Huvialad?

Ausalt öeldes on minu tegevused ka mu huvialad. Võimaluse korral külastan jõusaali. Väga meeldib seinatennist mängida.

Millist muusikat te ise kuulata armastate ja kes on lemmikud?

Armastan ja kuulan svingmuusikat. Jazzi ka. Loomulikult rockabilly´t. Endiselt austan väga klassikalist muusikat: Viini klaasikuid ja Vene ooperimuusikat.

Lemmikuid lavalt on väga-väga palju. Kõik, kellel on midagi lavalt öelda. Eputised eriti ei köida. Siirast heameelt tunnen selle üle, et sain hiljuti koos musitseerida ühe lapsepõlveiidoli Robert Gordoniga.

Teie perekond ja lapsed?

Olen 23 aastat abielus. Abikaasa Maris on klassiõde keskkoolist. Meil on kolm last: Anett (21), Karl–Albert (15) ja Manfred (4).

Põnevaimad seigad elust?

Oh, eredaid mälestusi ja seikasid on palju. Nagu meil kõigil. Kõige eredamad siiski on seotud pere ja eelkõige lastega.

Mida põnevat meenutaksite eelmisest aastast?

Vahest kõige olulisem oli eelmise aasta lõpus ilmunud Boogie Company plaat „Mida sa mögised, mees!“, mis võtab meie kümne viimase aasta tegemised kokku ühele plaadile.

Millised on plaanid?

Tohutuid plaane pole. Aga pisiasjadest ju elu koosnebki. Püüan suvel lõpetada juba viis aastat kestnud Studebaker Silver Hawki 1957 renoveerimise, teha ehk mõne uue laheda tätoveeringu, käia sügise poole perega Memphises, kindlasti püüan kirjutada mõne uue loo ning võimalikult palju aega olla bändiga laval.

Kas teil on midagi ka südamel, mida sooviksite ära öelda?

Oma virisemised ütlen ma tavaliselt ära laulutekstides, aga südamest tahaks kõikidele soovida rohkem sära silmadesse. Uskuge, meil on siin kodumaal kõik palju parem kui kuskil mujal.