Artjom Savitski: suurim soov on ülikool ära lõpetada

ArtjomSavitski

Artjom unistas lapsepõlves juhtida vilkuritega autot ehk saada politseinikuks, tuletõrjujaks või kiirabiauto juhiks. Pärast “Eesti otsib superstaari” saates võistlemist ja teise koha võitmist on tema kontserdigraafik tihe ning selle kõige kõrvalt on laulja suurim väljakutse lõpetada ülikool.

 

Artjom Savitski, teie sünnipäev ja sünnikodu ning teie rahvus?

Sündisin 1992. aastal Tallinnas. Minus leidub nii ukraina, valgevene kui ka poola verd. Kuigi enamik aega mu päevast möödub eesti keeles suheldes, siis kodukeel on mul vene keel.

 

Kelleks unistasite lapsepõlves saada?

Unistasin alati juhtida vilkuritega autot. Et siis politseinik, tuletõrjuja või kiirabiauto juht olid meelepärased ametid.

 

Millal tekkis huvi “Eesti otsib superstaari” saatest osa võtta?

Tegelikult tekkis saate vastu huvi juba väga ammu, kuid esimest korda julgesin proovida kolmandal hooajal, siis ei õnnestunud mul isegi kollast kaarti hankida. Neljandal hooajal läks aga kordades edukamalt ja saavutasin auväärse teise koha.

 

Kes osalejatest olid teie arvates heal tasemel ning kellega neist suhtlete-sõbrustate praegugi?

Taseme poolest olid vahest kõige tugevamad Imre, Teele ja Rosanna. Tegelikult pole päris ammu finalistidega suhelnud, vahel, kui trehvame kuskil ühisüritustel, vahetame paar sõna.

Mida arvate žüriist? Kas nende kriitika oli õigustatud või olid mõnel žüriiliikmel omad eelistused ning mõnda esinejat tehti meelega maha?

See on selge, et igaühel meist on ikka omad lemmikud, kuid žürii jäi alati ausaks ning kedagi spetsiaalselt küll maha ei tehtud.

Kas lähemal ajal uusi laule ka salvestate?

Kindlasti. Just hiljuti tuli koos Luisa Värgiga välja uus singel, mis kannab pealkirja „Koputa“. Nimelt tuuritame hetkel koos Luisaga mööda Eestit ringi, tuur kannab nime „Kevad koputab“. Kindlasti soovitan kõigil tulla, kontserdid on intiimsed ja akustilises võtmes ning publik on siiani väga rahule jäänud.

Millist muusikat kuulate? Kes on teie lemmiklauljad?

Maailmas on nii palju muusikat, et hetkel on mul isegi raske öelda žanrit, mida ma kuulan. Kui lugu on hea, siis minu jaoks ei oma tähtsust, mis stiilis see tehtud on. Lauljatest on mu lemmikud Adam Lambert, Bruno Mars, Chris Cornell.

Millist raadiojaama kuulate kõige meelsamini?

Raadiot kuulan tavaliselt ainult autos, kuid viimasel ajal meeldib mulle vaikuses sõita. Mõnus on roolis olles omi mõtteid mõelda. See on minu jaoks väike põgenemine ja puhkus päevarütmist.

Kuidas fännid teiega kontakti saaksid?

Facebooki fännilehe kaudu: https://www.facebook.com/artjomsavitski. Sealt saab ka infot tulevatest kontsertidest ja ülesastumistest. Seal võib ka mulle kirjutada.

Teie perekond? Lapsed?

Ema, isa, vanaemad, vanaisad, onud, tädid. Lapsi endal pole. Huvialadeks on muusika, reisimine, ujumine, võrkpall.

Mida põnevat meenutaksite eelmisest aastast?

Eelmine aasta oli sündmusterohke. Ma arvan, et kõige paremini jäid meelde suvetuur koos Põhja-Tallinnaga ja reis Valgevenesse „Slavjanski Bazaar“ üritusele, kus sain lauluvõistlusel esindada Eestit. Samuti sai eelmisel aastal välja antud kolm singlit: „7 roosi“, „Noored oleme“ ja „Lõputu“. Kahele neist tegime ka video.

Millised on teie plaanid käesolevaks aastaks üldisemalt?

Hetke suurim plaan on ülikool ära lõpetada. Seda raskendab suhteliselt tihe kontserdigraafik kevadperioodil, kuid ma usun, et saan hakkama. Veel sooviksin leida nii palju aega, et saaksin nädalaks või kaheks keskkonda vahetada ning ennast tühjaks kirjutada. Tunnen, et päris palju on kogunenud, ja tahaksin selle kõik muusikasse suunata.

Tekst:  Hillar Kohv