Alutaguse jõuluküla saab detsembri algul hoo sisse

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Selle aasta jõulude ajal on Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus täis salapärast saginat, sest esimest korda avab uksed Alutaguse Jõuluküla.

Tiia Paist

Puhke- ja spordikeskuse meeskond on sel aastal otsustanud kutsuda oma külastajad loodusesse. Ja seda ilu seal metsarohkes paigas tõesti on.

Külalisi võtab vastu päkapikk ise olles valmis oma eluolust lähemalt rääkima. Ta tutvustab oma salajasi teeradu, annab võimaluse käia päkapiku kodus, kus on ka töötuba kingituste meisterdamiseks. Vahele jutustab päkapikk jõululugusid ja koos tantsitakse nii mõnigi päkapikutants.

Kui luuletused korralikult peas, on lootust ka kingitust saada. Kogu programm lõpeb ühise teejoomisega puhke- ja spordikeskuse kohvikus.

Niisugust laadi programm sobib hästi koolidele, kus klassijuhatajad nagunii oma õpilastega väljasõite planeerivad. Miks mitte ühiselt teed juues aasta kokku võtta või tunnistusi jagada?

Jõuluküla kitsefarm

Jõulukülla on rajatud kitsefarm, kus lisaks kitsedele võib kohata teisigi toredaid linde ja loomi. Loomi saab katsuda ja pildistada. Päkapikk räägib ka, kuidas loomadega käituda, et nad end hästi tunneksid.

Loomulikult oodatakse Alutaguselgi selleks ajaks lund, et soovi korral saaks teha saanisõitu, hullata lumetuubidega või seigelda laste seikluspargis.

Jõuluküla pole mõeldud pelgalt gruppidele – väga sobiv on seda külastada perepuhkuse ajal, ka üksildased uitajad on teretulnud. Kui esmaspäevast reedeni on jõuluküla avatud gruppidele ja vaid ettetellimisel, siis nädalavahetusel ja jõululaupäeval on uksed lahti ka juhuslikele saabujatele.

Kell 12 on programm eesti keeles, kell 10 ja kell 14 aga vene keeles. Kes otseselt programmist osa võtta ei soovi, võib jõulukülas niisama jalutada ning nautida töökate päkapikkude tegemisi.

Jõulukülas aega veetes on peredel võimalik kasutada ka majutusteenuseid ning einestada kohalikus kohvikus. Vastavalt ilmale saab rentida jalgratta või suusad. Alutaguse puhke- ja spordikeskus on teada-tuntud meelispaik suusahuvilistele just hästi hoolitsetud radade poolest.

Kõiki huvilisi oodatakse 7. detsembril algusega kell 14 Alutaguse Jõuluküla avamisüritusele. Koos tähistatakse esimest adventi ja süüdatakse jõulukuusel tuled. Toimub kontsert. Kohal on terve hulk päkapikke, kes kokkutulnuid tervitavad.

Alutaguse Jõuluküla pole keeruline leida. Kes vähegi Jõhvi kandis liikunud, leiab õiged viidad, mis näitavad Vasknarva suunas. Sealt Alutagusele on veerand tunni tee.

Ettetellimine ja lisainfo kodulehel www.alutaguse.com

Väljatõste

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus pakub vaba aja veetmise võimalusi

Lisaks majutusele ja suurele saalile peopidamiseks pakub keskus võimalust laenutada ka tõukekelke, käimiskeppe, rulluiske, tõukerattaid. Mängida saab disc-golfi, samuti on olemas lumetuubid.

Alutagusel on olemas kõik vajalik selleks, et läbi viia oma firmaüritus, tööseminar või erapidu.

 

Alutaguse Jõuluküla kutsub. Foto: erakogu