Ehituspuusepad võtsid kaamerate ees mõõtu

29. – 30. oktoobril võõrustas Rakvere Ametikool riiklikke ehituspuusepa kutsevõistluseid. Sel aastal toimus võistlus telesaate formaadis, mida näete 28. novembril ETV-s. Võistlustel osalesid: Rakvere Ametikool, Tallinna Ehituskool ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.

Kooli tavapärane ehituspolügon muudeti valgustatud võtteplatsiks. Pikkadele võistluspäevadele lisas vürtsi professionaalne telemeeskond, tuntud ja armastatud saatejuht, kaamera ees antud intervjuud ning ka üllatuskülalised.

Telesaate formaadis toimus võistlus pisut teisiti kui tavapärane „Noor Meister“ ja seda ikka selleks, et saate vaatajal oleks põnevam. Lisaks mahukale kahepäevasele põhiülesandele oli õpilastel ka üllatusülesanne, mille sooritamine pooleteisttunnise ajapiirangu tõttu oli väga hoogne. Üllatusülesande tellis tuntud külaline oma armsale sõbrale. Kes oli see üllatuskülaline ja tema sõber ning kas töö ka valmis sai, näete juba telesaates.

Võistluse põhiülesanne oli füüsiliselt väga raske ning keeruline. Selle sooritamiseks anti aega kaks pikka päeva. Päeva lõpuks olid poisid juba küllalt väsinud ning noorte meistrite liigutused üsna vaevalised. Kuid vaatamata sellele olid osalejad väga tublid ning pidasid lõpuni vapralt vastu.

Võistluse teisel päeval selgusid parimad, kuid hoiame põnevust, sest alles telesaates avaldame võitjad!

Rakvere Ametikool tänab sponsoreid – Puumarketit ja ESSVE Eestit, tänu kellele üritus teoks sai. Korraldamisel pani õla alla ka Eesti Puitmajaliit. Auhinnafondi panustas ka Würth Eesti AS.

Kokku toimub kaheksa telesaadet

Restoraniteenindaja 7. november

Mehhatroonik 14. november

Laotöötaja 21. november

Ehituspuusepp 28. november

IT süsteemide spetsialist 5. detsember

Ehitusviimistleja 12. detsember

Majutusteenindaja 19. detsember

Lõbus finaalsaade, kus osalevad kõik võitjad 26. detsember

Piret Torm-Mirontšik

Rakvere Ametikooli tavapärane ehituspolügon muudeti valgustatud võtteplatsiks Foto: Sten Semjonov