Esile tõsteti 73 haridusinimest

dsc_0282

Rakvere Targas Majas toimus maakondlik aasta õpetaja gala, kus tunnustati haridusvaldkonna edendajaid.

„Eestimaa õpib ja tänab“ tunnustamisüritust korraldatakse neljandat aastat. Tänavu sai kandidaate esitada kümnes üleriigilises kategoorias. Lääne-Virumaal oli lisaks avatud kolm maakondlikku kategooriat: noor õpetaja, hariduspere, elutöö.

Galaüritusel tunnustati kõiki nominente ning kuulutati välja maakondliku tiitli pälvinud, kes omakorda üleriigilisele komisjonile esitati. Üle-eestiline tunnustamisüritus toimub 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas.

Lääne-Virumaal on sündmuse eestvedajaks Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (Virol). „Maakondliku gala nime all toimus üritus teist aastat,“ selgitas liidu tegevdirektor Sven Hõbemägi.

„Kaheksaliikmelise komisjoni moodustas Virol, kuid kandidaate sai esitada igaüks,“ lisas ta.

Komisjoni esimeheks olnud Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna inspektor Maaja Valter nentis, et tänavu oli taotlusvoorus väga oluline tuua konkreetseid näiteid. „Vorm oli ette antud ning tuli selgitada, kuidas täpselt on õpetaja arendanud individuaalsust, loovust, õpioskusi ja ettevõtlikkust. Põhirõhk oli just nendel omadustel.“

Tiitlisaajate valik toimus salajase hääletusega. „Igas kategoorias tuli reastada esikuuik, esimene sai kuus häält, kuues ühe. Liitsime punktid kokku ja nii selgus, kelle üleriigilisele komisjonile esitame.“

Rohkem nominente kui möödunud aastal

Valteri sõnul seadsid pooled kandidaatidest üles juhid ning pea sama paljudel juhtudel olid esitajateks õpilased või lapsevanemad. Tunnustatavaid märkasid ka kolleegid.

Kokku esitati maakondlikule komisjonile 73 kandidaati. Nii mõnigi klassijuhataja või klassiõpetaja esitati mitme lapse või lapsevanema poolt.

„Nominente oli sel aastal rohkem kui eelmisel, mis näitab, et tublisid haridusinimesi märgatakse üha enam,“ sõnas Hõbemägi ning tundis heameelt, et väga paljusid sooviti tunnustada maakondliku elutöö preemiaga, mida anti tänavu teist aastat.

„Äärmiselt positiivne oli ka aasta hariduspere kategooria sisse toomine. Seal oli nominente läbi kolme-nelja põlvkonna,“ jätkas ta.

Maaja Valteri sõnul antakse aasta hariduspere nimetust maakonnas välja alates 2012. aastast. Kui varasematel kordadel olid peredes kooliga seotud abikaasad ja lapsed ning lapselapsed, siis sedapuhku said tiitli direktoritest õde-venda.

Aasta hariduse sõber

Aasta hariduse sõbra tiitliga pärjati OG Elektra AS omanik Oleg Gross, kes Sven Hõbemägi sõnul on selle auga välja teeninud.

„Ta on pikaaegne Rakvere Gümnaasiumi hoolekogu liige ja aidanud kaasa kooli arengu planeerimisele,“ selgitas Hõbemägi. „Ta on toetanud paljusid õpilasüritusi nagu Rakvere Gümnaasiumi filmifestival, Vabariiklik kooliteatrite festival jpt. Gross on aidanud läbi viia koolis ettevõtlusõpet ja loonud võimalusi noortele töökogemuste saamiseks.“

Miks Oleg Gross haridusse panustab? Selle peale esitas ta vastu küsimuse „Kes siis veel?“

Aasta hariduse sõber leiab, et panustama peavad need firmad, kellel hästi läheb. „Toetan ka paljusid teisi valdkondi. See on minu kohus. Kui edukad ei toeta, kes siis veel?“

Oleg Gross väärtustab haridust, sest ilma selleta ei saa. „Ettevõtted ootavad igal sammul oskuste ja teadmistega töötajaid,“ nentis ta ja lisas, et seepärast tuleb teha konkreetseid samme hariduse toetamiseks. Iga panus tuleb ringiga tagasi. „Toon hea näite: esimesel aastal, kui andsime välja tublide lõpetajate stipendiumi oli üks kolmest auhinnasaajast meie praegune personalijuht Toivo Murakas.“

Aasta hariduse sõbra tiitliga pärjati ettevõtja Oleg Gross. Foto: Liisi Kanna

______________________________________________

Lääne-Virumaa aasta 2016

lasteaiaõpetaja: Malle Kuusik (Rakvere Triinu Lasteaia õpetaja)

klassiõpetaja: Sirje Pipenberg (Tapa Gümnaasiumi õpetaja)

põhikooliõpetaja: Jaana Palmisto (Simuna Kooli tehnoloogiaõpetuse õpetaja)

klassijuhataja: Kaire Pajanen (Rakvere Reaalgümnaasiumi klassiõpetaja)

gümnaasiumiõpetaja: Tiiu Laheveer (Rakvere Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja)

kutseõppeasutuse õpetaja: Raiko Kaasik (Rakvere Ametikooli õpetaja)

õppeasutuse juht: Virge Ong (Sõmeru Põhikooli direktor)

suunaja: Merike Trumm (Vasta Kooli ja Sõmeru Lasteaia Pääsusilm logopeed)

haridusasutuse tegu: Rakvere Eragümnaasiumi spordilinnak

hariduse sõber: Oleg Gross (OG Elektra AS omanik)

noor õpetaja: Kadri Remmet (Rakvere Reaalgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja)

hariduspere: Tiit Leemets (Porkuni Kooli direktor) ja Merje Leemets (Kiltsi Põhikooli direktor)

elutöö auhind: Tiiu Jalakas (Kunda Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja)

elutöö auhind: Harry Laugas (Vasta Kooli kauaaegne direktor ja matemaatikaõpetaja)