EV 100 auks toimub vastuvõtt

vastuvõtt

Vahetult enne Eesti taasiseseisvumispäeva, 19. augustil korraldatakse Lammasmäe puhkekeskuses Kunda lähistel Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Einar Vallbaumi vastuvõtt.

Liisi Kanna

Varasemalt on igal aastal 24. veebruari paiku toimunud maavanema vastuvõtt, kuhu maakonna silmapaistvad inimesed kokku kutsutud, tänavu ei olnud aga selleks ajaks enam vastavat ametikohtagi.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) juhatuse esimees ja Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum märkis, et kuna Eesti Vabariigi aastapäeval traditsioonilist maavanema vastuvõttu ei toimunud, tekkiski pärast VIROLi juhiks valimist mõte korraldada kodumaa sajanda sünnipäeva auks pidustus taasiseseisvumispäeva ajal. „Meie inimesed on seda väärt,“ leidis Vallbaum.

VIROLi tegevdirektor Sven Hõbemägi meelest on äärmiselt oluline, et saadakse maakonna tasandil kokku tublide kohalike inimestega erinevatelt elualadelt, et tähistada koos ka Eesti sajandat sünnipäeva. „See üritus on ühtlasi tänuavaldus meie maakonna inimestele nende panuse eest Lääne-Virumaa arengusse just nende erialal,“ lausus Hõbemägi.

Vastuvõtt tõotab tulla rahvarohke – kui maavanema vastuvõttudel jäi külastajate arv poolesaja kanti, siis Lammasmäele on oodata tunduvalt suuremat arvu osalejaid. Einar Vallbaum selgitas, et iga omavalitsus valib ise välja sada inimest, keda kutsuda – omavalitsusi on Lääne-Virumaal pärast haldusreformi teatavasti kaheksa.

Kui tavapäraselt seisab peokutsel märkus „kaaslasega“, siis Lammasmäe vastuvõtule oodatakse külalisi peredega. „Kaasa võib võtta lapsed, vanaemad-vanaisad, vanavanaemad-vanavanaisad,“ loetles Vallbaum.

Ka kulude katmisel osalevad kõik omavalitsused. „Rahastavad kõik vallad ja Rakvere linn,“ kinnitas VIROLi juhatuse esimees, selgitades, et summad arvutatakse selle järgi, kui palju igast omavalitsusest inimesi osales.

Vallbaum rääkis, et kui idee sellist üritust korraldada tekkis, mõeldi kohe, et see võiks toimuda Lammasmäel. Esiteks paiga sümboolse tähenduse tõttu seoses Eesti ajalooga. „See on ju üks vanimaid teadaolevaid inimasulapaiku Eestis,“ toonitas ta.

Samuti on Lammasmäe keskus paljude külalistega ürituse läbiviimiseks praktiline paik. „Seal on ka suur telk, juhuks, kui vihma sajab,“ lausus peoperemees.

Vallbaumi sõnul olid ettevalmistused küll pikad, kuid nüüd on veel vaid viimane lihv anda. Kava poolest on tegu eheda perepäevaga – lastele seatakse üles mängutoad ning vabatahtlikud päästjad ja mitmed ametiasutused tutvustavad oma tegevusi. „Muidugi on ka muusikud, esinevad puhkpillimängijad,“ sõnas ta, lisades, et peolaual võib näha traditsioonilisi eesti toite.

Einar Vallbaum ja Tea Treufeldt 24. veebruaril Aseri rahvamajas toimunud Viru-Nigula vallajuhtide pidulikul vastuvõtul.

Foto: Viru-Nigula Vallavalitsus / Meelis Meilbaum