Jõululaat kogub raha akvaariumile

joululaat

Rakvere Eragümnaasiumi jõululaat kogub juba teist aastat raha kooli akvaariumi jaoks. Sel aastal on kalad ka ise laadal kohal.

Jõululaada peamine eesmärk on jõulukaupade müümine ja ostmine, aga ka tore meelelahutus. Eragümnaasiumi laadal pakuvad kaupa tootjad ja käsitöömeistrid lähemalt ja kaugemalt ning kooli 1.-5. klasside õpilased ja lapsevanemad. Laata korraldavadki nooremad klassid ja see toimub algklasside majas.

„Igal klassil on laadal oma lett, kus müügiga kogutakse raha mingi kokkulepitud ühise eesmärgi jaoks, on see siis klassiekskursioon või mõni suurem ühine ost,“ rääkis 2. klassi õpetaja Eha Laas. „Akvaariumi toetuseks toimub loterii, mille jaoks toovad auhinnad lapsevanemad ja vanemate klasside õpilased. Igaüks panustab oma võimete kohaselt. Samuti korraldatakse oksjon, mille tulud lähevad akvaariumi fondi. Oksjonil on müügis jõulukuusk ja korvitäis kodutehtud maitseaineid – sinepid, soola- ja piprasegud ja muu taoline. Väga põnev kraam.“

Laadal on avatud ka kaks kohvikut, mida peavad 4. ja 5. klasside õpilased. „Vanemad toovad kodutehtud kooke ja soolaseid suupisteid. Tänavu on kohvikutes ka esinejad, üles astuvad meie kooli ja Kauri kooli õpilased,“ märkis Eha Laas. „Lisaks toimuvad kaks töötuba, ühes maalitakse puidule ja teises meisterdatakse jõulukaarte.“

„Meie algklasside maja on ehitatud looduslikest materjalidest ja meile on ikka tundunud, et siin võiks olla veel midagi looduslikku ja elavat. Lapsed arvasid muidugi, et meil võiksid olla jänesed, kilpkonnad ja muud loomad, aga päris kõigile see keskkond siiski ei sobi ja nii saigi valitud akvaarium,“ tutvustas tagamaid kooli direktor Anne Nõgu. Tänaseks on kalad koolis elanud juba kuu aega ja lastele armsaks saanud. Mõnele kalale on lausa nimi pandud, aga kuivõrd 800liitrises akvaariumis on 60 elanikku, ei ole kõigi individuaalsus veel avastatud.

Linnarahval on võimalik uhket akvaariumi näha jõululaadal, 10. detsembril kell 10-14.

Maris Marko

Eha Laasile meeldivad akvaariumiasukatest kõige rohkem põhjakoristajad. Foto: Maris Marko